RAGE
Věková dostupnost

RAGE

Články

Šéf studia id Software Tim Willits po téměř čtvrt století končí

Je zvláštní si uvědomit, že doba trvání celého mého života je jen o jeden rok delší než kariéra Tima Willitse ve studiu id Software. Level designér, šéf studia a bývalý spolumajitel studia se rozhodl, že po 24 letech na jednom místě je načase se posunout. Letošní QuakeCon bude jeho posledním. Tedy alespoň v roli zaměstnance firmy.

Šílená střílečka Rage dostane pokračování od tvůrců Mad Maxe

Střílečka Rage (nebo chcete-li stylizovaně RAGE) se sice nezařadila do panteonu klenotů od studia id Software, ale rozhodně to ani nebyl žádný propadák. V roce 2011 se Martinovi docela trefila do noty: tvůrci podle něj „i přes určitý promarněný potenciál vytvořili hru, za niž se nemusejí stydět oni, ani hráči, kteří se s ní rozhodnou strávit svůj čas.“ A dozrál čas na dvojku. Do brutálního světa připomínajícího Šíleného Maxe se chystá Rage 2.

Easter eggy a tajné levely: kam zmizela herní tajemství?

Trvalo čtrnáct let než fanoušci konečně rozlouskli dlouho ukrytý a dlouho zapomenutý easter egg v prvním díle střílečky Serious Sam. Titul z přelomu tisíciletí se tím zařadil mezi rekordmany v utajených pomrknutích vývojářů vůči fanouškům. Easter eggy a jim podobné taje, zanechané hráčům vývojářským týmem, mají daleko komplexnější a šílenější tradici. Bohužel to s jejich budoucností vypadá nevalně.

John Carmack odchází z id Softu, bude se plně věnovat Oculus Rift

Konec? Kdepak. Začátek? Taky ne, už to přeci dávno začalo. John Carmack své síly s Oculus Rift spojil už letos v srpnu, kdy se stal CTO, čili šéfem přes technologie ve firmě zaměřené na vývoj a produkci VR brýlí. Tehdy však Carmack nadále působil jako formální šéf technologického týmu v id Software, přestože v jednom ze svých tweetů tehdy jasně zdůraznil své pracovní priority: Oculus > id Software > Armadillo. Dnes už to však neplatí a z rovnice si můžete vyškrtnout id Software (Armadillo ale vlastně také).

Značka Rage není mrtvá, jen se na ní nepracuje

Kolem posledního velkého kousku z dílny id Software, postapokalyptické střílečky Rage, se vytvořila aura špatné hry. Za což si zčásti může id Software sám, protože PC verze byla cokoliv, jen ne pořádně odladěná. Zčásti za to ale mohou i chybná očekávání hráčů, kteří čekali variaci na Fallouta, přičemž dostali to, co bylo od začátku slibováno, tedy „jen“ zběsilé (a povedené) FPS v daných kulisách.

Bethesda (ne)přemýšlí nahlas nad pokračováním Dishonored a Rage

Za pár měsíců to bude rok, co na naše disky zavítal simulátor pomsty jménem Dishonored. Od té doby došlo na na nějaké expanze, novinářům z IGN to však zjevně nestačí a rozhodli se optat, jak je to s případným pokračováním. Pete Hines z PR oddělení Bethesdy se proto v E3 rozhovoru pro IGN krypticky (ne)vyjádřil nad možným pokračováním Dishonored, ale rovněž si zamlžil nad statutem Rage 2.

Bleskovky

  • 4. 8. 2014 - Obrazem: Neoficiální screeny mapy ze hry RAGE v Unreal Engine 4.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
79/100
Datum recenze:
10. října 2011
Recenze