Quake Champions

Quake Champions

Články

Bývalý šéf studia id Software Tim Willits se usadil u tvůrců World War Z

Je to téměř měsíc od nečekaného odchodu Tima Willitse z id Software. V této firmě působil dlouhých 24 let a je podepsaný pod sérií Quake, hrami Rage, Doom 3 a dalšími. Sliboval, že po QuakeConu oznámí své další plány. Předčasný důchod se nekoná, Willits pokračuje v šéfování ve společnosti Saber Interactive.

Šéf studia id Software Tim Willits po téměř čtvrt století končí

Je zvláštní si uvědomit, že doba trvání celého mého života je jen o jeden rok delší než kariéra Tima Willitse ve studiu id Software. Level designér, šéf studia a bývalý spolumajitel studia se rozhodl, že po 24 letech na jednom místě je načase se posunout. Letošní QuakeCon bude jeho posledním. Tedy alespoň v roli zaměstnance firmy.

S novým komiksovým bundlem se začtete do příběhů her Bloodborne, Dark Souls nebo Wolfenstein

Humble Bundle je proslulý svými absurdně výhodnými herními balíčky, ale čas od času stejnou formou nabízí třeba vývojový software, různé digitální knihy, a cizí mu nejsou ani komiksy. Těch vzniká na motivy her poměrně dost a některé z nich můžete číst doslova za babku.

Quake Champions nyní můžete hrát zadarmo

Vždycky mi bylo trochu proti mysli platit za přístup do předběžného přístupu, když vývojáři v podstatě využívají nadšení fanoušků, aby nemuseli najímat tolik testerů. Bethesda moje myšlenky sice asi nečte, ale přesto se do early accessu Quake Champions nyní dostanete zdarma, a ve free-to-play modelu hra zůstane i po vydání.

Vybíráme z předběžného přístupu – simulátor boje zvířat, dlouho očekávané závody a hra na boha

Zatímco v minulém týdnu bylo téměř nemožné vybrat alespoň pět zajímavých her v předběžném přístupu, tentokrát jsem čelil opačnému problému – vybrat pouze pět titulů mezi tolika nadejně vypadajícími projekty. Nejenže konečně vyšla onlinovka Quake Champions (článek, Steam) a městská akce typu GTA Broke Protocol (článek, Steam), ale také „simulátor“ souboje dinosaurů, odpočinkové cestování po světě, dlouho očekávané online závody, logická hra s odkazem na Lemmings a další božská strategie. Těm všem se věnuje dnešní přehled early access her za minulý týden.

Nové grafické ovladače od Nvidia vás připraví na betu Destiny 2 a další tituly

Destiny 2 sice vychází již 6. září, ale pouze na konzolích PlayStation 4 a Xbox One. Verze pro počítače dorazí až ke konci října, ale již příští týden od úterý do čtvrtka poběží otevřená PC beta. Softwaroví inženýři z Nvidia nelenili a vydali grafický ovladač podporující nadcházející betu Destiny 2, ale i další současné tituly. Bungie navrch přidává dvě kratičká videa představující dva hrdiny.

Bleskovky

  • 23. 6. 2021 - Oslavte 25. narozeniny série Quake na ikonické mapě v Quake Champions

  • 6. 12. 2018 - Střílečka Quake Champions se zbavuje lootboxů a předělává systém herní ekonomiky.