Prison Architect

Prison Architect

Články

Jak probíhá Paradox Con očima herního reportéra

Letošní PDXCON byl z logistických důvodů letos přesunut ze Stockholmu do Berlína, což mi jako usedlíkovi v bývalé pruské metropoli značně nahrálo do karet. Celá akce se konala v prostorách nedávno otevřeného kulturního sálu impozantní funkcionalistické budovy bývalého východoněmeckého rozhlasu, známé prostě jako Funkhaus. Novinářský den byl mimo jiné zpřístupněn i držitelům nejdražších VIP vstupenek a až na pár výjimek se jim dostalo stejné péče jako nám se zápisníky. A péče to byla velice důkladná, o čemž vás přesvědčí následující řádky plné her, alkoholu a celebrit.

Paradox odhalil nesmrtelnou dynastii, šílené vězně, nové mechy a jin- AŤ ŽIJE FRANCIE!!!

To byl ale výživný víkend. Studio Paradox Interactive pořádalo vlastní výstavu PDXCON, kde jsme se dozvěděli o Crusader Kings 3 (článek), Werewolf: The Apocalypse - Earthblood (článek), Surviving the Aftermath (článek) a o rozšíření Stellaris (článek). To ale zdaleka není vše, našel se materiál pro další čtyři články, které jsme se rozhodli shrnout do jednoho. Přejeme příjemné, NIČÍM NERUŠENÉ čtení.

Paradox otevírá svůj PDXCON velkými slevami s Crusader Kings II zdarma

Dnes se otevírají brány conu, který pořádá sám Paradox. V průběhu víkendu proto můžete očekávat novinky o jejich očekávaných hrách jako třeba Vampire: Masquerade – Bloodlines 2, Empire of Sin, Surviving the Aftermath a snad i odhalení nové strategie. Do té doby si můžete na Steamu dát zdarma Crusader Kings II a za pár korun cokoliv z jejich stávajícího katalogu.

Společnost Paradox Interactive má za sebou nejlepší kvartál v historii, aniž by vydala novou hru

Poslední dobou jsme svědky častého skupování studií nyní už gigantem THQ Nordic, ale Paradox Interactive také není žádný drobek. Ve skutečnosti rozšiřuje svoje portfolio, kde se dá. Loni si přivlastnil tvůrce BattleTechu, pustil se se svými populárními značkami do deskovek a rovněž zaznamenal nejlepší kvartál v historii firmy.

Tvůrci Prison Architect překvapí hráče průzkumnickou adventurou Scanner Sombre

Introversion Software mají na kontě úspěšnou simulaci vězení Prison Architect, se kterou ale strávili neskutečných šest let. Není divu, že si chtěli odpočinout u tvorby zcela odlišné hry, z níž se vyklubala Scanner Sombre. Jde o explorativní adventuru, která ovšem vyniká především svým vizuálním zpracováním a způsobem, jakým zkoumáte své okolí. 

Best of 2015: Výsledky čtenářského hlasování o hry roku

Trvalo to dlouho, jako obvykle, ale jsme na konci vyhlašování nejlepších her roku 2015. A protože redakční volby už jste četli všechny, je na čase odhalit, jak dopadlo vaše – čtenářské hlasování. V mnohém se vaše kolektivní volba shoduje s volbou redakční, v některých kategoriích jste ovšem dali jasně najevo, že máte jiný názor. Pojďme se na vaše volby podívat.

Bleskovky

  • 3. 7. 10:55 - Paradox se chystá expandovat na mobily

  • 26. 5. 9:38 - Prison Architect příští měsíc rozšíří DLC s Alcatrazem

  • 9. 1. 2019 - Paradox Interactive koupil od Introversion Software práva na značku Prison Architect.

  • 8. 11. 2018 - The Talos Principle, Prison Architect a další vybírají prostřednictvím Steamu peníze na děti postižené válkou.

  • 5. 9. 2018 - Byl spuštěn alfa test multiplayeru budovatelského manažeru Prison Architect.

  • 29. 8. 2018 - Záříjové Games With Gold tituly pro Xbox One jsou Prison Architect a Livelock, doplněné dvojicí z X360 - LEGO Star Wars III: The Clone Wars a Sega Vintage Collection: Monster World.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
22. října 2015
Recenze