Nová hra Obsidianu je sci-fi RPG The Outer Worlds s DNA Fallout: New Vegas
zdroj: tisková zpráva

Nová hra Obsidianu je sci-fi RPG The Outer Worlds s DNA Fallout: New Vegas

7. 12. 2018 10:58 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Kolem studia Obsidian Entertainment je letos pořádně živo. Z jeho kanceláří vyplulo velkolepé RPG Pillars of Eternity II: Deadfire, následně se nechalo koupit Microsoftem a nyní oznámilo svůj nejnovější titul The Outer Worlds. Ten v sobě nezapře inspiraci velkým zářezem studia v podobě Fallout: New Vegas s příměsí Bioshocku, Firefly a dalších. A vyjde už příští rok na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

The Outer Worlds, jak už název napovídá, vás vezme na samý okraj naší galaxie, do nejvzdálenější lidské kolonie Halcyon. Zde se z prvního pohledu setkáte s kolonisty, nepřátelskými potvorami, ale i kamarády, kteří se k vám třeba i přidají a pomohou vám s nelehkým úkolem – záchranou celé kolonie. Někdo totiž touží po jejím zničení.

S kamarády, kteří jsou řízení počítačem, protože The Outer Worlds je čistě singleplayerové RPG, hupsnete do lodi a vydáte se na průzkum různých usedlostí, vesmírných stanic a dalších oblastí v kolonii Halcyon. Tu tvoří minimálně dvě planety, a i když to nikdo vyloženě neřekl, vypadá to, že vás hra nepřipne jen k jednomu světu. Ale další No Man’s Sky asi neočekávejte.

zdroj: Archiv

Vaši společníci disponují unikátními schopnostmi, vlastními misemi, různými motivacemi k boji i nápady, jak přistupovat k problémům. The Outer Worlds je tažena kupředu příběhem, což není v případě portfolia Obsidianu nijak překvapivé. Na jednom z obrázků můžete vidět systém dialogů s neutrální možností, lepší možností v případě, že máte některý ze skillů na požadované úrovni, a rovněž je zde možnost ukončit celý rozhovor vyvoláním souboje.

Takže tu máme vesmírné cestování lodí, budování týmu hrdinů, RPG prvky se stromem dovedností, zbraně na blízko i na dálku, lákavý audiovizuál (v traileru zazní skvělý The Passenger od Iggyho Popa) a ještě jeden zajímavý systém, o kterém jsem vám dosud nic neřekl – vady.

Hra bude sledovat vaše počínání a adekvátně ho vyhodnocovat. Zajímá ji tedy hlavně to, v čem nejste dobří. Pokud vás často napadají Raptidoni a dávají vám pořádný kouř, pak dostanete Raptifóbii, kvůli které jste v boji s nimi ještě horší. Na druhou stranu okamžitě dostanete i nový kladný perk, který tuto nevýhodu vyváží.

The Outer Worlds zdroj: tisková zpráva

Co si budeme povídat. Zní i vypadá to skvěle a jistě potěší datum vydání, které je stanovené na příští rok. Zajímavé je, že o vydání hry se stará loni vytvořená divize Take-Two Private Division, která si dává za cíl vydávat ne tak úplně AAA tituly (Kerbal Space Program, Ancestors: The Humankind Odyssey).

The Outer Worlds je vzhledem k datu vydání už pár let ve vývoji a Microsoft musel při odkupování Obsidianu kývnout na to, že studio příští rok vydá novou hru s vydavatelem Private Division, se kterým nemá vůbec nic společného. Přivlastnit si studio, které bude ještě několik měsíců dřít na hře, z níž vám nepůjdou ty největší peníze, je zajímavý, v podstatě přívětivý krok. Ale dá se předpokládat, že část studia už pracuje na jiném projektu přímo pro Microsoft.

Nejnovější články