Fallout: New Vegas
Věková dostupnost

Fallout: New Vegas

Články

GOG nabízí za pár korun nové i staré pecky od Bethesdy

Do nové hry od Bethesdy zbývá pouhý měsíc. Doom Eternal vyjde 20. března, tak proč si do té doby nepřipomenout některé z jeho starších předchůdců, když jsou zrovna na GOGu za pár šupů? Stejným způsobem můžete zavzpomínat na další ikonické série studia a mezi kousky, kterým táhne na 20, ale i 30 let, se najde i pár z poslední dekády.

Microsoft koupil tvůrce RPG z Obsidianu a inXile

Před měsícem provalené tajemství, které se zdálo být jen spekulací, se o víkendu potvrdilo. Společnost Microsoft skutečně koupila studio Obsidian Entertainment, tvůrce dvou dílů oldschoolového RPG Pillars of Eternity a opěvovaného Falloutu: New Vegas. Ale aby toho nebylo málo, překvapila ještě další akvizicí studia inXile Entertainment, které znáte díky druhému Wastelandu, Torment: Tides of Numenera a novince The Bard’s Tale IV: Barrows Deep.

Obrovský mod Fallout: New California je po sedmi letech ve veřejné betě

Ještě než se vydáte do podzimní krajiny Západní Virginie v nadcházejícím Falloutu 76 (pokud tedy tentokrát nevynecháte kvůli experimentování s multiplayerem), můžete si dát úplně novou singleplayerovou hru z milovaného postapokalyptického prostředí. Gigantický mod Fallout: New California pro Fallout: New Vegas je konečně venku v celé své kráse. Ale vývoj ještě zdaleka není u konce.

Autoři Fallout: New Vegas už nejspíš další Fallout nevytvoří

Fallout: New Vegas mnozí fanoušci považují za nejlepší Fallout, který vznikl pod taktovkou Bethesdy, protože se nejvíc blíží odkazu těch prvních dvou „jediných pravých Falloutů“. Jenže ať už patříte mezi puristy, anebo ne, dalšího pokračování od studia Obsidian se zřejmě nedočká ani jedna skupina. Přestože by na něm rádi pracovali i sami vývojáři.

Fanoušci předvádí remake Fallout: New Vegas v enginu Falloutu 4

Fanouškovské předělávky starších her do nových enginů nejsou ničím novým a zrovna produkce Bethesdy se na něco takového perfektně hodí, ostatně série The Elder Scrolls by mohla vyprávět. Namísto TES teď ale přichází na řadu Fallout, další velká a oblíbená značku téhož studia. Předmětem aktuálního fanouškovského remaku je ale Fallout: New Vegas.

Bleskovky

  • 17. 7. 2018 - Vyšla nová alfa verze (v0.25) modu Fallout Atlanta pro hru Fallout New Vegas, který vás zanese do postapokalyptické Ameriky 2280.

  • 4. 6. 2018 - Fallout: New California, fanouškovský mód a prequel hry Fallout: New Vegas, vyjde 23. října.

  • 27. 12. 2017 - Vyšla sedmá verze módu Crysis Nanosuit pro Fallout New Vegas, která do hry přidává plnohodnotný nanooblek z Crysis.

  • 20. 7. 2016 - Zdá se, že si Bethesda vzala z fanouškovského módu Fallout: New Vegas - Automn Leaves pro DLC Fallout 4: Far Harbor více než jen inspiraci.

  • 30. 12. 2015 - Video: Časový rekord v dohrání hry Fallout: New Vegas je nyní 20 minut a 47 vteřin.

DLC

Fallout New Vegas: Lonesome Road
Fallout New Vegas: Lonesome Road
RPG
PC, PlayStation 3, Xbox 360
20. září 2011
Fallout New Vegas: Old World Blues
Fallout New Vegas: Old World Blues
RPG
PC, PlayStation 3, Xbox 360
19. červenec 2011
Fallout New Vegas: Honest Hearts
Fallout New Vegas: Honest Hearts
RPG
PC, PlayStation 3, Xbox 360
17. květen 2011
Fallout New Vegas: Dead Money
Fallout New Vegas: Dead Money
RPG
PC, PlayStation 3, Xbox 360
22. únor 2011
Hodnocení
GAMES.cz
?/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
19. ledna 2012
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
21. října 2010
Recenze