Polda 6

Polda 6

Články

Polda 3 byl odstraněn z App Store kvůli svlékací minihře

České adventury ze série Polda jsou proslulé především svým specifickým humorem a dabingem Luďka Soboty. Svérázný styl ovšem podle všeho není v souladu s předpisy Applu o aplikacích vydávaných pro iOS. V únoru měl technologický gigant problém s Hitlerem, teď mu vadí svlékací Prší kvůli gamblerství.

Best of 2014: Nejlepší česká hra

Leckoho to možná překvapí, ale co se týče množství her vzniklých během jednoho roku, obstojí čeští vývojáři bez problémů srovnání s tuzemskými filmaři. V posledních letech u nás každým rokem vznikne více než třicet videoher pro všechny možné platformy a rok 2014 nebyl výjimkou. Z celkového seznamu, do kterého jsme záměrně nepočítali hry v alfa, beta a early access fázích, jsme vybrali pět titulů, které se podle našeho názoru povedly nejvíce. Nechceme českým tvůrcům mazat med kolem úst, ale bez jakéhokoliv přehánění jsme byli výsledkem sami překvapeni - každá z pěti nominovaných her je něčím výjimečná a všechny ukazují, že tuzemské hry, to nejsou jen velké projekty jako Arma, Kingdom Come nebo Space Engineers, ale i menší a navzdory tomu neméně zajímavé počiny.

Kultovní série Polda se nečekaně vrací, šestka vyjde na začátku prosince

Když s určitou mírou nadsázky řekneme, že série adventur Polda od Zima Software je v českých luzích a hájích kultovní záležitostí, určitě to alespoň někdo z našich čtenářů souhlasně odkývne (a někdo zase ne). Léta největší popularity má sice Polda už dávno za sebou, ale svůj boj o popularitu nevzdává. Po devíti letech od vydání pětky totiž bez jakékoli předchozí propagace a upozornění vyjde na začátku prosince Polda 6. Z prvních obrázků je patrné, že 3D grafika z pětky i čtyřky je fuč a série se vrací ke svým kresleným 2D kořenům. Infantilní humor a známých českých komiků (Sobota, Krampol a spol.) naopak zůstává.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
27. října 2016
Recenze