zavřít

Polda 3 byl odstraněn z App Store kvůli svlékací minihře

iPhone Windows iOS

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

České adventury ze série Polda jsou proslulé především svým specifickým humorem a dabingem Luďka Soboty. Svérázný styl ovšem podle všeho není v souladu s předpisy Applu o aplikacích vydávaných pro iOS. V únoru měl technologický gigant problém s Hitlerem, teď mu vadí svlékací Prší kvůli gamblerství.

Oproti svobodné platformě Android musí aplikace na iOS projít poměrně přísným schvalovacím procesem. Zatímco prvního, druhého, čtvrtého a šestého Poldu už na App Store můžete klidně stahovat, třetího byste tam momentálně hledali marně. Může za to karetní Prší, které podle Applu porušuje právní zásady kvůli gamblingu a pro provozování podobné aplikace by Zima software potřebovali speciální licenci.

Než se složitě snažit o její získání, usoudili tvůrci, že bude snazší „škodlivou“ minihru z aplikace prostě vymazat. Nepomohlo by ani zvýšení věkové hranice na 18 let. Paradoxní potom je, že sice jde o svlékací Prší, ale animovaná nahota nikoho nepohoršuje, pouze karban. Že je platidlem oblečení a ne žádná krytá měna, na tom už nezáleží.

Není to poprvé, co mají Zima software kvůli Poldům s Applem problémy. Letos v únoru došlo ke stažení druhého dílu z App Store kvůli vyobrazení Hitlera. Přestože se ve většině zemí do obchodu opět vrátil, nadále není dostupný v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Těžko říct, zda se o jeho schválení autoři znovu pokusí díky novému zákonu o znázornění nacistických symbolů ve hrách.

Na návratu Poldy 3 pro iOS se momentálně pracuje. Pokud vlastníte mobilní telefon se systémem Android, pak si ho můžete stáhnout bez průtahů, majitelé telefonů s jablíčkem si musí počkat. Zima software zároveň chtějí na mobily dostat i zbývající díly adventur s detektivem Pankrácem, totiž pětku a sedmičku. Snad v nich není nějaké svlékací pexeso, které by mohlo ohrozit naše peněženky a vychovat z hráčů adventur gamblery.

Tagy: Apple cenzura aplikace adventura česká hra

Zdroje: Facebook

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.