zavřít

Attentat 1942 je na německém trhu zakázaný, přesto tam vyhrál prestižní cenu

Windows MAC

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Česká naučná adventura Attentat 1942 nakonec bohužel nezabodovala na IGF, kde byla nominována v kategorii Excellence in Narrative, ale tvůrci důvod k oslavě nakonec přeci jen mají. Jejich titul získal ocenění na německém mezinárodním festivalu počítačových her A MAZE.

Attentat 1942 tam vyhrál v kategorii Most amazing game. Porota hru ocenila nejen pro její herní kvality a historickou přesnost, ale i proto, že jde dle jejích slov o „novou formu dokumentu“.

Na celé výhře je v kontextu německého festivalu pikantní zejména to, že Attentat 1942 je na tamním trhu zakázaný, respektive nedostupný. Hru si tam nekoupíte z prostého důvodu: zobrazuje dobové nacistické symboly.

„Hra je v současné chvíli nedostupná pro německé publikum, protože obsahuje i pasáže zobrazující dobovou nacistickou symboliku,“ vysvětluje Vít Šisler, hlavní designér hry. „Přestože se jedná o původně výukovou hru, která je výsledkem historického výzkumu, praxe kolem povolování počítačových her s výše uvedenou symbolikou je v Německu složitá. Hledáme přesto řešení, která nám umožní hru pro tamní trh zpřístupnit.”

„Snažili jsme se vytvořit příběhy a postavy lidí tak, aby co nejvíce respektovaly realitu protektorátu, včetně dobových předmětů a archivních záznamů,“ říká Marie Černá z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR. „Odstraňovat nacistickou symboliku z vážné hry o hrůzách nacismu by bylo absurdní,“ doplňuje Jakub Gemrot z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, vedoucí programátor projektu.

V dalších kategoriích vyhrály tituly Wobble Garden (Audience Award), Tuned Out (Human Human Machine Award), The Norwood Suite (Long Feature Award), Genital Jousting (Digital Moment Award) a Fountain (Collider Award). Kompletní přehled vítězů najdete na blogu A MAZE.

Tagy: Československo druhá světová válka historická atentát

Zdroje: tisková zpráva,amazestuff.tumblr.com

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

 • hra Fallout 76

  Vítejte ve světě Fallout 76, online předchůdci oceňované ...

  1699 Kč Koupit
 • hra Control (PS4)

  Ve hře Control se ujímáte role Jesse Faden, která se snaží ...

  1799 Kč Koupit
 • hra Anthem

  Autoři původní trilogie Mass Effect představují svoji ...

  2299 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.