Pokémon GO

Pokémon GO

Články

Fenomén Fall Guys je nejúspěšnější PC launch od Overwatche

Daří se i Horizonu, sportům a Pokémon GO

Rok 2019 byl pro Pokémon Go nejúspěšnější v historii, vydělal přes 20 miliard

Mobilní hra založená na chození po městě a budování vašeho ultimátního pokémoního týmu vyšla už v roce 2016, její hráčská základna ale stále stabilně roste. Pokémon Go od Nianticu loni vydělal 894 milionů dolarů (přes 20 miliard korun) a překonal i svůj velmi silný startovní rok. Velké popularitě se těší především ve Spojených státech a v Japonsku, ale také v Německu.

Herní průmysl vloni vydělal 2,7 bilionu korun

Pokud máte rádi statistiky a zajímá vás, jaké peníze se točí v herním odvětví, pak je tento článek určený právě vám. Statistická společnost SuperData spadající pod monitorovací společnost Nielsen vypracovala přehled příjmů nejvýdělečnějších digitálních her za rok 2019. Data pocházejí z největších firem jako Activision Blizzard, Ubisoft, Tencent, Wargaming, Google, PayPal, nebo třeba Visa.

Kompletní historie Pokémonů, část druhá

Minule jsme se společně podívali na úplné počátky kapesních příšerek. V bodech jedna až devět jsme si prohlédli první pokémoní hry i kořeny anime a sledovali, kterak se ze zdánlivě naprosto bizarní premisy rodí celosvětový fenomén. Dnes naši pouť ukončíme druhým dílem, který ukáže, že klasická RPG šablona vlastně možná vůbec není ta správná cesta vpřed, protože stačí chytrý mobil s foťákem. Víc už v článku. Pokéballe, leť!

Bleskovky

  • 7. 7. 2020 - Hráči v Pokémon Go dosud utratili přes 85 miliard korun

  • 27. 5. 2020 - Augmentovaná realita Pokémon Go bude o něco realističtější

  • 23. 10. 2019 - Pokémon GO příští rok přidá online ligu.

  • 10. 7. 2019 - Pokémon GO za první tři roky existence vydělalo víc než za stejnou dobu velmi populární spoj3 Candy Crush.

  • 30. 11. 2018 - V průběhu prosince se do Pokémon GO vrátí někteří legendární pokémoni.

  • 9. 11. 2017 - Warner Bros. Interactive Entertainment založil novou herní divizi nazvanou Portkey Games, která se zaměří na ztvárnění čarodějnického světa J.K. Rowlingové na konzolích a mobilech. Jeho prvním dílem bude AR titul Harry Potter: Wizards Unite, který je vyví

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
10. srpna 2016
Recenze