Planetary Annihilation

Planetary Annihilation

Články

Čtenářský GamesPlay – hrajeme RTS Planetary Annihilation

Planetary Annihilation je realtimová strategie od veteránů žánru typu Total Annihilation a Supreme Commander. Vyšla v roce 2014, jeden z našich čtenářů tedy měl dost času na to, aby se v ní sám stal veteránem. Jestli se mu to podařilo, si předvedeme v dnešním čtenářském GamesPlayi.

Strategický Humble Bundle nabízí Endless Space 2 nebo Tooth and Tail

Správný stratég si umí vybrat tu nejlepší chvíli k útoku. Je-li vaším cílem dobýt pro svou steamovou knihovnu Endless Space 2, Tooth and Tail nebo Empire: Total War, čas ke zteči právě nastal. Humble Bundle nabízí tyhle a další tituly za tolik, kolik se vy sami rozhodnete zaplatit, byť pro odemknutí nejvyšší úrovně, kde se nachází vesmírná 4X od Amplitude a krysí válka od Pocketwatch, se musíte rozloučit s 10 eury.

Planetary Annihilation: Titans je i není datadiskem, který vylepšuje původní hru

Planetary Annihilation vyšla v loňském roce, sklidila víceméně pozitivní ohlasy a od té doby nebylo o hře zase tolik slyšet. To se teď mění s datadiskem Planetary Annihilation: Titans, který ale datadiskem tak trochu není. Nejdřív ale k novinkám, kterými jsou především v názvu prozrazení Titáni. Jde o novou třídu jednotek Titan a můžete se vsadit, že je na mapě jen tak nepřehlédnete.

V pátém ročníku cen Indie of the Year opět bojuje několik českých her

Letošnímu ročníku soutěže o nejlepší nezávislou hru, pořádaný webem Indie DB, zbývají jenom něco málo přes dva dny do konce hlasování. V loňském ročníku Indie of the Year zvítězila Starbound, letos pak byly nominace vybrány na základě 55754 hlasů, které zvolily stovku nejzajímavějších titulů. V nabídce pro tento rok lze objevit i čtyři české tituly.

Tvůrci Planetary Annihilation ukončili pro malý zájem hráčů Kickstarter kampaň Human Resources

Získat za tři týdny na Kickstarteru skoro 400 tisíc dolarů nevypadá na první pohled vůbec zle a pro řadu projektů, jejichž tvůrci žádají třeba o 50 nebo 100 tisíc babek, by něco podobného představovalo třikrát splněný sen. Jenže tvůrci z Uber Interactive žádali od backerů na vývoj Human Resources 1,4 milionů dolarů a ve světle této informace už doposud vybraná částka představuje neúspěch a jasný náznak, že hráči o projekt nejeví valný zájem. Proto se tvůrci z Uber rozhodli kampaň utnout, aby se mohli soustředit na něco, co hráči skutečně chtějí.

Planetary Annihilation si konečně zahrajete off-line na konci týdne

Zatímco tvůrci z Uber se snaží hráče na Kickstarteru zaujmout se strategií Human Resources, plní zároveň svůj slib a nezapomínají na svůj projekt Planetary Annihilation. Přestože hra už oficiálně vyšla v plné verzi na začátku září, pořád ani zdaleka není ve formě, v jaké by být měla. A jedním z dlouhodobě požadovaných prvků je možnost hrát Planetary Annihilation bez připojení k internetu.
Hodnocení Metacritic:
62/100