Pillars of Eternity

Pillars of Eternity

Články

Série Pillars of Eternity má pauzu, dokud autoři nezjistí, proč dvojka komerčně propadla

Co bude dál se sérií Pillars of Eternity? „No přece třetí díl,“ řekl by fanoušek klasických RPG, který si dosyta užil dobrodružství v prvním a druhém díle. A já bych to nejradši řekl taky, jenže místo toho musím bohužel napsat, že případná trojka je v nedohlednu. Po překvapivě špatných prodejích druhého dílu totiž studio další pokračování podmiňuje tím, že se musí důkladně podívat na celý formát hry.

Pokud ještě nemáte Tyranny, Pillars of Eternity nebo třeba Cat Quest, Humble Bundle se o vás postará

Je možná trochu škoda, že se tento bundle neobjevil před prázdninami. Najít si nyní v rozjíždějící se sezónně desítky hodin na hutná RPG nebude nic jednoduchého. Ale Humble RPG Bundle nabízí i menší, oddychovější kousky.

Microsoft koupil tvůrce RPG z Obsidianu a inXile

Před měsícem provalené tajemství, které se zdálo být jen spekulací, se o víkendu potvrdilo. Společnost Microsoft skutečně koupila studio Obsidian Entertainment, tvůrce dvou dílů oldschoolového RPG Pillars of Eternity a opěvovaného Falloutu: New Vegas. Ale aby toho nebylo málo, překvapila ještě další akvizicí studia inXile Entertainment, které znáte díky druhému Wastelandu, Torment: Tides of Numenera a novince The Bard’s Tale IV: Barrows Deep.

„Naši hráči si poradí s jakoukoli obtížností,“ říká Josh Sawyer, tvůrce Fallout a Pillars of Eternity

Josh Sawyer je velký sympaťák, dějepisný nadšenec a RPG nerd, kterého láska k D&D a notná dávka štěstí, jak sám říká, přivedly na přelomu století až k vývoji počítačových her. Od svých začátků na Icewind Dale se dopracoval až k vedení Fallout: New Vegas a svému nejnovějšímu dítku Pillars of Eternity, vycházejícímu právě z tradice populárních izometrických RPG z počátku milénia. A právě o momentálně vyvíjeném pokračování jménem Pillars of Eternity II: Deadfire pojednává následující úryvek z našeho téměř dvouhodinového (a mého vůbec prvního) rozhovoru.

Bleskovky

  • 1. 4. 2015 - Skupina fanoušků hry Pillars of Eternity chystá český překlad. Pokud máte čas a rádi byste přiložili ruku k dílu, ozvěte se.

  • 30. 3. 2015 - Žebříček nejprodávanějších her 13. týdne roku 2015 na STEAMu: 1. GTA V, 2. Pillars of Eternity, 3. Cities: Skyline.

  • 15. 1. 2015 - Kickstarterem podpořené RPG Pillars of Eternity vyjde 26. března.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
27. března 2015
Recenze