Path of Exile

Path of Exile

Články

Mlha šílenství, vyšroubovaná obtížnost a nové skilly. Path of Exile se halí do Deliria

Od monstrózního updatu, skrze nějž se z Path of Exile stane Path of Exile 2, nás sice dělí ještě nějaký ten pátek, ale tvůrci také slíbili do té doby nepřerušit pravidelný přísun expanzí. Ta první v roce 2020 nese název Delirium, nechá vás přes hru malovat svrchní vrstvu z děsů vlastní mysli a k dispozici bude v polovině března.

Zahráli jsme si akční Pagan Online. Bude konkurencí Diablu III?

Když Wargaming oznámil svůj nový titul Pagan Online, byli jsme v redakci překvapení. Přece jen jde o značný odklon od zajetých kolejí „World of ...“ a žánru MMO bitev. Velkou změnou je to ostatně i pro srbské studio Mad Head Games, které se proslavilo casual hrami se skrytými objekty. Jak pod jejich taktovkou aktuálně vypadá Pagan Online, hack and slash RPG říznuté slovanskou mytologií, jsem se byl podívat přímo v centrále vývoje v Bělehradu.

Češi na Steam Awards bohužel nezabodovali. Sláva patří PUBG

Uživatelské hlasování na Steamu odstartovalo chvíli před Vánoci a měli jsme velkou radost, že Češi měli tři žhavá želízka v ohni – Beat Saber se ucházel o nejlepší VR hru, Euro Truck Simulator 2 o „stroj roku“ a Kingdom Come: Deliverance dokonce o nejlepší hru roku. Nakonec si ikonickou sošku neodnáší ani jedna z nich, ale i nominace je pro studia Warhorse, SCS Software a Beat Games velkým úspěchem.

Izometrické RPG Path of Exile vyjde na PlayStation 4

Exkluzivity jsou důvodem, proč se odhodlat k nákupu určité herní platformy, ovšem Path of Exile je jedním z důkazů, že trpělivost často přináší růže. Na PC tohle free-to-play akční RPG vyšlo už v roce 2013, na Xbox One se dostalo loni a letos se ho konečně dočkají také fanoušci Sony. Spolu s verzí na PlayStation 4 hráči na všech platformách během prosince dostanou i nové rozšíření.

Červnový update Incursion pro Path of Exile vás pošle zpátky časem pro nový loot

Onlinová „diablovka“ Path of Exile ještě neřekla své poslední slovo. Začátkem června totiž přivítá další update s tunou obsahu, jemuž vévodí zajímavý prvek ovlivňování daleké minulosti a tím i přítomnosti. Vrátíte se zhruba o 2 000 let zpátky v čase do doby, kdy započala stavba ztraceného chrámu Atzoatl.

Path of Exile čeká nová válka, kromě obětí se postará i o další porci endgame obsahu

Zájem o free-to-play diablovku Path of Exile neuvadá ani po čtyřech letech od prvního spuštění serverů. Hra se před pár měsíci dočkala uvedení na Xbox One a dokonce zdvojnásobila svou příběhovou kampaň. A tím péče ze strany studia Grinding Gear Games ani náhodou nekončí. Na začátku prosince se objeví další bezplatný update War for the Atlas s tunou nového obsahu.

Bleskovky

  • 29. 11. 2018 - Path of Exile pro PlayStation 4 letošek nestihne, vyjde v únoru 2019.

  • 21. 8. 2017 - 24. srpna vyjde Xbox One verze hry Path of Exile.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
23. prosince 2013
Recenze