Valve ve čtvrtek představí nový Half-Life
zdroj: Archiv

Valve ve čtvrtek představí nový Half-Life

19. 11. 2019 10:15 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Konečně je konec všem spekulacím, které na nás sem tam vyskočily v uplynulých měsících. Valve po opravdu dlouhé době oznamuje novou hru ze série Half-Life. Ne, není to trojka, ale vlajková loď jejich vlastních brýlí pro virtuální realitu Valve Index. Vydržte ještě dva dny a uvidíte, co je Half-Life: Alyx vlastně zač.

Vodu včera rozvířil údajný únik konverzace mezi zaměstnanci Valve a Geoffem Keighleym (The Game Awards), kde spolu obě strany probíraly hru zvanou Half-Life: Alyx. V rozhovoru měla zaznít otázka, zda půjde čistě o VR titul, přičemž odpověď mnohé nepotěší: „Rádi bychom vydali verzi této hry, kterou by šlo hrát na myši a klávesnici, ale jak jsem řekl, začalo to jako průzkum virtuální reality.“

O hře samotné jsme se toho z úniku moc nedozvěděli. Uvidíte (něčí) celá těla, jak reagují na nové situace – panikaří, vypadávají jim zásobníky, jak se snaží sáhnout po zbrani, když na ně běží zombie. Není zde naznačen multiplayer? Nebo jsou těmi těly myšlena NPC?

Poslední informace, která unikla, se týká data vydání, které připadá na březen příštího roku. Zároveň v rozhovoru zaznělo, že k plnohodnotnému odhalení Half-Life: Alyx dojde 12. prosince během The Game Awards, což by vysvětlovalo, proč došlo k celému rozhovoru.

Tyto včerejší spekulace dnes z většiny potvrdilo samotné Valve. Na Twitteru společnosti se objevil obrázek s logy Valve, Steam VR a Half-Life doprovozený textem: „Ve čtvrtek v 19:00 představíme naši vlajkovou loď pro VR zvanou Half-Life: Alyx.“ Nic víc.

Je zvláštní, že společnost Valve pustila tuto informaci do světa přes účet, který založila teprve letos v červnu a toto je jeho první příspěvek. Účet má jen 50 tisíc sledujících na rozdíl od účtu Steamu, který se chlubí 5,2 miliony sledujících. Ale účet Valve je naštěstí ověřený, takže se nemusíte bát, že by šlo o nějaký podvod.

Toto oznámení ovšem vrhá stín na včerejší spekulace, protože k představení Half-Life: Alyx nedojde během The Game Awards, ale už tento čtvrtek. To samozřejmě neznamená, že by se během ceremonie nemohly ukázat třeba nové záběry z hraní.

Těžko říct, jak je to s tím datem vydání, a pokud by vás náhodou zajímalo, proč Valve právě dnes oznamuje, že teprve bude něco představovat, tak je to možná proto, že dnes je tomu přesně 21 let od vydání prvního Half-Life. Kdo se teď cítí opravdu starý?

Nejnovější články