Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx

Články

V dokumentu o Arkane Studios uvidíte záběry ze zrušené Half-Life 2: Episode Four

Skupina Noclip se už čtyři roky věnuje natáčení dokumentů nejen ze zákulisí herního vývoje. Diváky bere nahlédnout za oponu oblíbených titulů a občas při těchto výletech narazí i na opravdový poklad. Epizoda, která vyjde příští týden, se bude věnovat historii Arkane, kteří se proslavili hlavně díky Dishonored, Arx Fatalis nebo Prey, v mezičase si ale sáhli také na jednu proslulou značku od Valve.

Nový rekord prodejů na konzoli. Animal Crossing předběhl Call of Duty

Pandemie koronaviru sice zpomaluje a znesnadňuje produkci videoher, ale co se prodejů týče, herní průmysl zažívá hezké časy: uplynulý březen byl pro hry tím nejvýdělečnějším od roku 2008. Obzvláště se dařilo Animal Crossing: New Horizons, který podle analytiků dokonce nastavil rekord mezi konzolovými hrami v počtu prodaných digitálních kusů za měsíc. Na exkluzivitu pro Switch dobré, že?

Sledujte aprílový Fight Club #470 o Mount & Blade II: Bannerlord, který vás zaručeně nepobaví

Dnes máme 1. dubna, což je mezinárodně uznávaný den všech vtipálků, šprýmařů a kujónů. My jsme se rozhodli, že vzhledem k nadále probíhajícím karanténním opatřením budeme tuto příležitost ignorovat. Když nemůžete kolegům položit připínáček na židli v redakci osobně, nemá to smysl. Čeká vás tedy stoprocentně seriózní a vážný Fight Club, podcast, kde se nikdo nebude smát. Nikomu a ničemu.

Half-Life: Alyx lze hrát bez VR headsetu

Všímavý hráč objevil v Half-Life: Alyx příkazy, které umožňují ovládání pomocí klávesnice a myši. To jen potvrzuje slova programátora Valve Robina Walkera, který se v rozhovoru pro Polygon nechal slyšet, že ne-VR mod pro nový Half-Life je jen otázkou času.

Bleskovky

  • 19. 3. 17:00 - Gabe Newell žije! Pro IGN se rozpovídal o Half-Life: Alyx a budoucnosti VR. Podle něj máme k technologiím Matrixu blíž, než se může zdát.

  • 18. 3. 10:00 - Half-Life: Alyx vyjde 23. března v 18 hodin našeho času. Pre-load začne už tento pátek.

  • 29. 1. 16:00 - Valve po oznámení Half-Life: Alyx prodalo do konce minulého roku 103 000 kusů headsetu Index.

  • 22. 1. 10:00 - Všechny dosavadní Half-Life jsou odteď free-to-play až do vydání Half-Life: Alyx v březnu.

  • 28. 11. 2019 - Headset Valve Index je po oznámení Half-Life: Alyx v některých zemích vyprodaný.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
93/100
Datum recenze:
2. dubna 2020
Recenze