zavřít

Valve chystá vlastní headset pro virtuální realitu. Není to aprílový žertík

Windows

- Hardware autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

V dnešním dni musí být člověk velmi opatrný, kterým informacím věřit, a které považovat za prostý apríl. Nicméně následující zpráva od Valve je stejně jako oznámení ohledně Artifactu stará dva dny, takže se nemusíte bát její nepravosti. V tomto případě to znamená, že už za pár měsíců byste si mohli nasadit Index – brýle pro virtuální realitu od Valve.

Žádná pořádná tiskovka, žádný nevěrohodný únik informací. Ten tu ostatně byl už loni, kdy internety oběhla zpráva o virtuální realitě od Valve, která by měla vyjít v balíčku s titulem Half-Life VR. Hru zasazenou do legendární série zatím nikdo nepotvrzuje, ale o potvrzení brýlí se stará obrázek na produktové stránce Steamu.

„Upgrade you experience.“ Tak zní možný slogan brýlí pro virtuální realitu od Valve, které nesou název Index. Kromě něj na produktové stránce naleznete ještě datum květen 2019, kdy by se brýle mohly blíže představit, nebo rovnou vstoupit na trh.

Po designové stránce si Index rozhodně nespletete s konkurencí od HTC Vive, Oculus Rift (Quest), či PSVR díky dvěma „očím“ v rozích headsetu. Nabízí se řada otázek. Bude Index napájený kabely? Bude mít pohybové ovladače? Jaké bude rozlišení? A co tedy to Half-Life? Květen to s odpověďmi snad jistí.

Tagy: virtuální realita valve

Zdroje: PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.