Studio Mojang vyvíjí diablovku Minecraft Dungeons
zdroj: Archiv

Studio Mojang vyvíjí diablovku Minecraft Dungeons

13. 6. 2019 13:15 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Už několikrát mě napadlo, zda se někdy v budoucnu vůbec dočkáme něčeho nového od současných tvůrců Minecraftu (původní vývojář Markus Persson bohužel neměl úspěch se svou další hrou Scrolls). Nyní se konečně ukázalo, že už několik let potají pracují na diablovce zasazené do stejného světa – Minecraft Dungeons.

Stejná stylizace, trochu jiná hra. Minecraft Dungeons není hrou o stavění pevností a kutání zcela rozebratelného prostředí. V předpřipravených lokacích prostě a jednoduše masakrujete spoustu nových nepřátel v klasickém diablovkovém stylu. Za jakým účelem? No přece toužíte po novém drtícím kladivu a nablýskané zbroji.

Kromě nových zbraní vám budou z truhel padat i mnohá vylepšení těchto zbraní, čímž se dostanete ke speciálním útokům. A to jak v případě zbraní na blízko, tak i na dálku. Samozřejmě tu bude i nějaký příběh, ale o ten v těchto hrách přeci jen tolik nejde.

zdroj: Microsoft

Do kostičkových dungeonů se pustíte úplně sami, nebo v kooperaci až čtyř hráčů online nebo na gauči. Teprve druhá samostatně stojící hra studia Mojang vyjde na jaře příštího roku na PC, PlayStation 4, Xbox One, Switch a Xbox Game Pass.

Nejnovější články