zavřít

Minecraft slaví 10. narozeniny, navštivte jeho virtuální muzeum

iPad Android PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 MAC VITA Wii U Xbox One Linux iOS

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Deset let fungování jednoho titulu je pádný důvod k oslavám, takže si Microsoft pro Minecraft a jeho fanoušky připravil hned několik pozorností. Jednou z nich je mapa se zábavním parkem, který vás interaktivní formou provede desetiletou historií značky a různými updaty, které kostičkový svět postupně rozšiřovaly. A není to zdaleka to jediné, co se k příležitosti výročí chystá.

Mapu si můžete stáhnout na libovolné platformě, kde Minecraft běží ve verzi Bedrock – tedy Windows 10, Xbox One, Switch, iOS a Android. Do lunaparku se dokonce můžete vydat i v původní Java webové verzi.

Za výročním ohlédnutím stojí studio Blockworks a je to moc roztomilá pocta značce. Prohlídka začíná projížďkou v důlním vozíčku, jehož koleje vedou kolem diorám s nejrůznějšími milníky, které Minecraft za těch deset let naplnil.

Jízda končí uprostřed monumentální stavby, kde můžete navštívit jednotlivé expozice zasvěcené monstrům či biomům, je tu i akademie a muzeum redstonu. V trezoru pak najdete každou jedinou kostičku, která se za těch deset let v Minecraftu objevila. Všechno je samozřejmě náležitě popsané, vysvětlené a plné easter eggů.

Kostičkové dobrodružství napříč platformami za dobu své existence prodalo přes 250 milionů kopií a velmi efektivně proniklo i mezi nehráče. Dočkalo se kupříkladu vlastních plyšových hraček nebo edice stavebnic Lego, množství knížek i příběhové série od již zaniklého Telltale.

Mapa, která je pro všechny dostupná zdarma, není zdaleka to poslední, co Microsoft k oslavám plánuje. Na 17. května chystá nějaké velké oznámení. Čerstvě navíc uvolnil původní verzi Minecraftu v prohlížeči. A pokud náhodou nepatříte k té čtvrtmiliardě, která svou kopii už má, můžete si ji teď ulovit v 50% slevě. Nějaké menší slevy se týkají taky placených modů, a dokonce i fyzických fanouškovských předmětů na oficiálním webu.

Koho se ovšem oslavy netýkají, je původní autor Markus ‚Notch‘ Persson. Toho Microsoft nedávno ze hry úplně odstranil spolu se všemi odkazy. Mohou za to údajně především jeho kontroverzní výroky na sociálních sítích, které firmě dlouhodobě nedělaly dobré jméno.

Tagy: Microsoft Minecraft výročí a oslavy

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.