Minecraft
Věková dostupnost

Minecraft

Články

S čím nepomůže studio, to přenechte fanouškům. Vyšlo obrovské potterovské RPG v Minecraftu

Fanoušci Harryho Pottera roky čekají na kvalitní herní zpracování své brýlaté modly, přestože všechny filmy (a tedy i knihy) svoje adaptace už dostaly. Kvalita těchto her ale s každým dalším dílem upadala a od poslední hry brzy uběhne první dekáda. Před rokem a půl jsme sice byli únikem nalákaní na nové RPG z Bradavic, ale dodnes se tato spekulace nepotvrdila. Fanoušci proto začali jednat a vytvořili plnohodnotnou hru ve hře – Harryho Pottera v Minecraftu.

Polská vláda spustila minecraftový server. Má děti zabavit během koronavirových prázdnin

Kvůli epidemii COVID-19 se v zemích po celém světě zavírají školy. Výuku se učitelé narychlo snaží nahradit alespoň internetovými kurzy, co ovšem dělat se vším tím volným časem, který najednou děti musí trávit doma? Polská vláda chce iniciativně usnadnit práci rodičům, kteří náhle musí vymýšlet nekonečné způsoby, jak ratolesti zabavit, a spouští vlastní server v Minecraftu. Přiměřeně zábavný, částečně edukativní.

Minecraft proti cenzuře. Vznikla v něm knihovna plná zakázaných článků

Francouzská nevládní organizace Reportéři bez hranic ustanovila před 12 lety 12. březen coby Světový den proti kybercenzuře. Právě v tento den se snaží obzvlášť upozorňovat na problémy potlačování svobody slova na internetu ze strany vládnoucích režimů, ať už jde o blokování klíčových slov na sociálních sítích, odstraňování článků a blogů, nebo dokonce věznění a popravy novinářů a bloggerů. I v době pandemie COVID-19 je cenzura skloňované téma a jednou z překvapivých cest, jak na problém upozornit, je Minecraft.

Režisér Rob McElhenney vysvětluje, proč nevznikl animovaný film Minecraft za 3,5 miliardy

Roba McElhenneyho můžete znát nejčerstvěji jako režiséra sitcomu z prostředí herního studia Mythic Quest: Raven’s Banquet nebo seriálu It’s Always Sunny in Philadelphia. Společnost Mojang, tvůrce nejznámějšího kostičkovaného sandboxu Minecraft, v roce 2015 oznámila, že právě on by měl režírovat filmovou adaptaci s astronomickým rozpočtem 150 milionů dolarů. Do kin měla jít loni. Proč jsme se filmového Minecraftu zatím nedočkali?

Jaké jsou nejvýdělečnější hry posledních dvaceti let?

Analytická společnost NPD Group na svém Twitteru zveřejnila americké žebříčky nejvýdělečnějších titulů za uplynulé dvě dekády i jednotlivé roky. Zatímco období 2000-2009 bylo érou hudebních titulů a cvičebních programů pro Wii, od roku 2010 Američané stále častěji sahají po virtuálních zbraních. Na úplné špici najdeme Grand Theft Auto V, polovinu z 20 příček zabírají různé ročníky série Call of Duty.

Bleskovky

  • 22. 7. 14:40 - YouTuber zprovoznil Minecraft v Minecraftu

  • 19. 6. 11:43 - Do Světové síně slávy videoher přibyly hry Minecraft a Bejeweled

  • 15. 4. 12:00 - Máte zájem o Minecraft s raytracingem? Vyzkoušet si ho můžete v betě od 16. dubna.

  • 9. 4. 12:00 - O hudbu pro Nether Update pro Minecraft se postará skladatelka soundtracku k Celeste, Lena Raine.

  • 18. 9. 2019 - Student pro svůj školní projekt vytvořil fungující simulaci trávicího ústrojí v Minecraftu.

  • 19. 6. 2019 - Popularita Fortnite v posledních měsících klesá, hráčská základna Minecraftu je i během oslav 10. narozenin stabilní.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
93/100
Datum recenze:
24. května 2012
Recenze