Co způsobil jeden pavouk? Streamer promluvil o konci pětiletého rekordu v Minecraftu
zdroj: Archiv

Co způsobil jeden pavouk? Streamer promluvil o konci pětiletého rekordu v Minecraftu

13. 5. 2019 13:35 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Na úvod je potřeba přiznat, že náš titulek není tak úplně přesný: Philzův rekordní pětiletý průchod hardcore permadeath módem Minecraftu ukončili kromě pavouka ještě creeper, zombie dítě a kostra. Phil Watson streamoval párkrát do týdne a sledovala ho hrstka věrných diváků, jeho smrt ale viděly miliony lidí a zpráva o sladkobolném minecraftovém rekordu se dostala do mnoha zahraničních i tuzemských mainstreamových médií. Teď streamera vyzpovídal britský PC Gamer.

„V prvních minutách jsem prostě jen nemohl uvěřit, jak hloupě jsem umřel. Měl jsem z toho depresi, musel jsem se s tím smířit. Wow, pět let postupu je prostě v háji. Povídal jsem si v chatu se spoustou lidí, co a jak jsem mohl udělat jinak,“ popsal streamer chvíle těsně po okamžiku, který ukončil jeho pětiletou pouť.

Měl prostě smůlu – jako mají hráči Minecraftu každý den. Kdyby stihl sníst zlaté jablíčko o vteřinu dřív, kdyby uhnul pavoukovi… Mohl svůj rekord nadále prodlužovat. A pravděpodobně by nebyl slavný. „Ten večer mi bylo vážně zle. Nechtěl jsem se na Minecraft ani podívat, prostě jsem si šel lehnout. Hlavně neslyšet žádné zombíky. Bylo to emočně vyčerpávající,“ vypráví Watson.

Další den ráno zkontroloval sekci Redditu, kam lidé nahrávají různé trapasy a vtipné momenty ze streamů, kde přes noc nasbíral pár stovek palců nahoru. „Šel jsem nakoupit, prostě normální den, a najednou to přišlo.“ Philza byl všude, napsala o něm BBC, volali mu reportéři z Dánska, klip viděli i jeho kamarádi v Německu.

Jedenatřicetiletý streamer hrál Minecraft osm let, už od betaverze. Střídal servery s mody, PvP i základní verzi, ale hardcore ho bavil nejvíc čistě proto, že v něm jde o nejvíc. Původně ani neplánoval hrát tak dlouho, prostě mu to vycházelo roky a roky. Všechna práce najednou přišla vniveč.

„Čekal jsem, že se mi na internetu všichni budou smát. Místo toho ta smrt zasáhla velkou část hráčské základny,“ tvrdí Philza. Ať už Minecraftu a onomu momentu s hořícím minizombíkem ve zlatém brnění rozumíte, nebo ne, Philzův smutek pochopíte určitě. Pětiletý save je sice pryč, ale něco dobrého se na téhle situaci najde – z průměrných 5 až 15 diváků u svých streamů se Philza vyhoupl na nějakých 180.

Za týden od smrtelného střetu s pavoukem vzal diváky na výlet po památkách, které za těch pět let vybudoval. Už si založil další postavu v hardcore módu a zvyká si na nové publikum. Na nostalgii není čas – nová dobrodružství čekají!

Nejnovější články