zavřít

Minecraft Earth promění svět v obří stavebnici

iPad iPhone Android Windows Xbox 360 iOS

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

V rámci oslav desátého výročí od vydání Minecraftu došlo k oznámení Minecraftu Earth v augmentované realitě pro iOS a Android, kde budete moct sbírat kostičky a stavět obří konstrukce jako obvykle, akorát během toho pro okolí budete vypadat trochu podivínsky. Vše se totiž bude odehrávat na displeji vašeho telefonu, zároveň ale v závislosti na reálném prostředí, podobně jako kupříkladu populární Pokémon GO. A teď hru konečně vidíme v chodu.

Microsoft na včerejší Worldwide Developers Conference Applu předvedl, jak kutání a stavění v Minecraftu Earth bude vypadat v praxi. Jeden z moderátorů sleduje, jak kolegyně v reálném čase mění model na stole před nimi a oba jsou schopní s ním interagovat najednou. Dokonce bude možné vidět, jaký materiál váš kamarád zrovna používá.

Modely můžete zvětšovat i zmenšovat a od určité velikosti se po nich i procházet. Mimo stavění dojde i na boj, oba hráči se totiž záhy ocitli v jeskyni a jejich úspěšné tažení proti kostlivci nakonec ukončil creeper.

Limitem vašich staveb bude hlavně množství materiálů, které dokážete shromáždit. Microsoft doufá, že svět nakonec doslova pohltí minecraftové kostičky. Uzavřená beta je plánovaná na letošní léto, Minecraft Earth bude následovat fenomén mobilních free-to-play titulů.

Tagy: Minecraft augmentovaná realita mobilní hra

Zdroje: Apple

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.