Náckové ještě letos dostanou nožem přes krk v HD remasteru Commandos 2
zdroj: tisková zpráva

Náckové ještě letos dostanou nožem přes krk v HD remasteru Commandos 2

12. 6. 2019 15:45 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Hans si spokojeně vykračuje při své pravidelné obchůzce, píská si u toho Eriku a sluníčko mu prohřívá Stahlhelm, když tu náhle v trávě spatří něco úžasného: balíček plný cigaret. No tedy! Někdo ho asi musel upustit! No co, cizí ztráta je Hansovo štěstí. Stačí dojít ke křoví, sehnout se, a za chvíli už bude radostně pokuřovat… moment, kdo je ten hromotluk se zeleným baretem a masivním nožem?

Právě takový scénář jsme tisíckrát zažili v Commandos 2: Men of Courage a je dost dobře možné, že si ho ještě mockrát zopakujeme. Vydavatel Kalypso totiž oznámil Commandos 2 – HD Remaster, který oblékne jednu z nejlepších taktických her všech dob do zbrusu nové uniformy.

Žánr stealthových realtime strategií, v nichž se s malou skupinkou dobrodruhů plížíte mezi hromadou nepřátel a jen čas od času sáhnete k otevřenému násilí, dostal adrenalinovou injekci do srdce od vynikající Shadow Tactics: Blades of the Shogun, naší nejlepší strategie roku 2016. Vydavatelé si uvědomili, že tu pořád existuje nadšená cílovka, a najednou se v oznámeních skoro topíme.

Víme, že vydavatel Kalypso se značkou Commandos chystá velké věci, včetně zbrusu nových her. Víme, že Mimimi Productions, autoři Shadow Tactics, dělají na Desperados 3, zasazené pro změnu mezi kovboje a indiány. A teď tedy remaster legendy z nejlegendovatějších. Výtečná zpráva.

zdroj: Archiv

Z představovacího videa můžete odpozorovat, jak asi remaster bude vypadat. Na první pohled není rozdíl až tak výrazný, ale to je vlastně jedině dobře – aspoň si remaster zachovává estetiku originálu a zadrnká na ty správné nostalgické strunky.

Kromě toho se hodí vědět, že v nové verzi budeme moct otáčet kamerou o 360 stupňů a nespoléhat se pouze na čtyři předdefinované úhly. Ne že by mi to v základní hře někdy vadilo, ale větší kamerová svoboda asi nemůže ničemu škodit, stejně jako upravený interface, tutorial a jisté aspekty ovládání.

Ó ano, Kalypso taky chystá HD remaster antické strategie Praetorians, ale protože jsem ji nikdy nehrál, zákonitě jsem musel valnou většinu článku věnovat Commandos. Oba remastery by nicméně měly vyjít ještě letos na PC, PlayStation 4 i Xbox One, Commandos kromě toho ještě na Switch a tablety.

Mimochodem, páni vývojáři, vítám všechny možné grafické úpravy, ale vážně jste museli nahradit chudáka wehrmachťáka obyčejnou bednou? To mi nepřijde zrovna korektní!

Commandos 2 - HD Remaster zdroj: tisková zpráva

Nejnovější články