No One Lives Forever

No One Lives Forever

Články

Retro GamesPlay – hrajeme The Operative: No One Lives Forever

Střílečka z první osoby s nějakým tím plížením a sympatickou hrdinkou v oranžovém přiléhavém oblečku. V dnešním Retro GamesPlayi nedojde na nic jiného než na klasiku The Operative: No One Lives Forever od Monolith Productions. Inspirovala se především špionskými filmy z devadesátých let, hrdinka Cate Archer totiž pracuje pro tajnou organizaci zajišťující světový mír.

Hry o studené válce bojují s námětem - když v nich pustíte atomovku, je konec

Jen málo událostí ovlivnilo popkulturu natolik jako studená válka. Už pro své čtyřicetileté trvání jde o trvalku, kterou potkáme i ve světě videoher na každém rohu. Pro svá pravidla aktivního vyhýbání se přímému střetu je však studená válka zároveň notorickým problémem pro herní designéry. Ztělesňuje totiž zhruba stejnou situaci, jako kdybyste v RPG dostali svou postavu na nejvyšší úroveň, ale přitom ty nejlepší skilly a perky nesměli použít. Jen několik her se pokusilo s tímto paradoxem poprat. Někdy zaměřením se na trampoty malého diktátora, který stál mimo hlavní mocnosti, skoro nikdy však nabídnutím stejných možností, jaké měli v druhé polovině 20. století vůdci Západu a Východu.

Práva na značku No One Lives Forever zmizela, kdo je najde?

Obecně se firmy o práva na nějakou značku perou. Jenže tentokrát, jak se zdá, se potenciální objekt (ne)zájmu propadl do nějakých prapodivných prostor. No One Lives Forever byla zábavná a povedená retro špionážní FPS, která se dočkala pokračování a možná by se ráda dočkala i znovuvydání v rámci nějaké nostalgické edice pro všechny fandy. Alespoň skrz digitální distribuci. Jenže to má jeden háček.

Endgame - druhý No One Lives Forever?

Jak se zdá, úspěch skvělé špionážní hry No One Lives Forever z loňského podzimu nenechal klidnými ani ostatní firmy.

Další addon pro No One Lives Forever

Na VoodooExtreme se objevily tři obrázky a několik informací o druhém map packu pro jednu z nejúspěšnějších her uplynulého roku - No One Lives Forever.

No One Lives Forever gold

Fox Interactive dnes vydali tiskovou zprávu oznamující, že 3D akce No One Lives Forever je dokončena a vyjde začátkem listopadu.