Práva na značku No One Lives Forever zmizela, kdo je najde?
zdroj: tisková zpráva

Práva na značku No One Lives Forever zmizela, kdo je najde?

8. 4. 2013 15:15 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Obecně se firmy o práva na nějakou značku perou. Jenže tentokrát, jak se zdá, se potenciální objekt (ne)zájmu propadl do nějakých prapodivných prostor. No One Lives Forever byla zábavná a povedená retro špionážní FPS, která se dočkala pokračování a možná by se ráda dočkala i znovuvydání v rámci nějaké nostalgické edice pro všechny fandy. Alespoň skrz digitální distribuci. Jenže to má jeden háček.

Nikdo tak nějak neví, komu práva na No One Lives Forever patří. Hru původně vydala Fox Interactive. Právě následně získala Vivendi, která se v roce 2008 spojila s Activision. Activision přečkala až do dnešních dnů. Takže by měla mít i práva na No One Lives Forever, ne? Není tomu tak. Community manager Dan Amrich konstatuje: „Osoba, která tyhle věci obvykle ví, si nemyslí, že tahle práva máme. Nikdy je neviděl. Takže nemůžeme dát svolení k vydání na Good Old Games, nemáme je“.

Vlastní tedy práva na No One Lives Forever jeho tvůrce, Monolith? Ten nyní patří Warner Bros. Jenže když došlo ke kontaktování zástupce Monolithu, ten netušil, že by něco takového firma měla mít. Dá se tedy říci, že znovuvydání No One Lives Forever brání pořádně velký balvan – nikdo netuší, komu hra patří. Samozřejmě, jedna ze stran může lhát, ale zrovna tady nedává moc smysl, proč by tak starou hru s nijak hodnotnou značkou chtěli držet pod pokličkou. Takže... kdo a kam schoval tuhle hru?

Nejnovější články