Nier: Automata
Věková dostupnost

Nier: Automata

Články

Po úspěchu Nier: Automata přichází remake jedničky a nová mobilní hra

Nier: Automata je jedním z nejlepších zářezů, které si v posledních letech připsalo šikovné studio PlatinumGames. Pro spoustu hráčů to bylo první setkání se značkou Nier, její první díl přitom vyšel už před 10 lety a Platinum na něm nemá žádnou zásluhu. Možná proto se o něm moc neví, ale to se díky remasteru pravděpodobně brzy změní.

Nové hry, které vyjdou v tomto týdnu

E3 je u konce, bláznivé vzrušení z nových oznámení pominulo, a tak je čas se opět navrátit do příjemné rutiny. Tento týden přinese další řádku nových her, například nový příběh z univerza Life is Strange, očekávané závody napříč Amerikou, speciální edici jedné z nejlepších her loňského roku nebo velké rozšíření oblíbeného simulátoru nezastavitelných pancéřových vozidel.

Best of 2017: Aleš Smutný a jeho nej hry minulého roku

Uf. Tenhle text jsem psal třikrát. Ne, nemyslím to obrazně, opravdu vznikly tři moje Best of články. A dva už zmizely v datovém prázdnu. Oba totiž byly… nedostačující. Jeden byl prostým, přerostlým výčtem všeho dobrého, co mi za ten rok přišlo do ruky. Vyčerpávající jak po obsahové stránce, tak nejspíš i pro čtenáře. Tohle má být to „nej“ a ne to „dobré“. Tudy cesta nevede…

Best of 2017: hra roku

A jdeme do finále. Tedy alespoň toho redakčního, protože brzy budete moci sami hlasovat a zvolit si vítěze v jednotlivých kategoriích, ale i samotnou hru roku. My v redakci už jsme si tímhle náročným rozhodovacím procesem prošli a výslednou desítku nejlepších včetně vítězné hry najdete v tomto článku.

Best of 2017: nejlepší akční hra

Stejně jako u jiných žánrů, i u akčních her byl loňský rok plodný. Vlastně se dá říci, že akční hry na tom byly loni nejlépe, už jen z toho, kolik skvělých titulů zůstalo před branami finále, kam postoupila naše nejlepší pětice. Nakonec se nám po dlouhém diskutování a dohadování podařilo vyselektovat následujících pět titulů, jimž jeden samozřejmě kraluje jako nejlepší akční hra roku 2017.

Best of 2017: nejlepší příběh

Přestože pamatujeme časy, kdy byly příběhy ve hrách spíše druhořadé a v té první šlo především o hratelnost, doba se změnila. Dnes už je vyprávění jednou z klíčových složek, ty nejlepší příběhy se vyrovnají leckterým knihám či filmům a rok 2017 byl na kvalitní příběhové hry bohatý. Vynasnažíme se v našem shrnutí nepoodhalit příliš mnoho, zároveň se ale nemůžeme vyhnout menším spoilerům. Do následujícího článku tedy vstupujte na vlastní nebezpečí. Který z letošních příběhů nás chytil za srdíčko, rozesmál, dojal nebo prostě jen prachobyčejně zaujal? 

Bleskovky

  • 25. 9. 14:52 - Tři roky starý Nier: Automata se pořád skvěle prodává. Replicant dorazí příští rok

  • 8. 4. 12:00 - Do Xbox Game Pass přibyl NieR: Automata a Totally Reliable Delivery Service, zítra tam dorazí Journey to the Savage Planet a retro RPG Alvastia Chronicles.

  • 15. 5. 2019 - Mod pro Sekiro: Shadows Die Twice vám umožní hrát za 2B z Nier: Automata.

  • 13. 12. 2018 - Androidka 2B z NieR: Automata rozšíří řady bojovníků v Soulcalibur VI 18. prosince.

  • 11. 9. 2018 - 9. října vychází anglická verze románu Long Story Short, který rozšiřuje příběh Nier: Automata. Příští rok dorazí druhá kniha s názvem Short Story Long.

  • 27. 6. 2018 - Vyšla Xbox One verze hry NieR: Automata. (+ trailer)

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Datum recenze:
21. března 2017
Recenze