Nex Machina
Věková dostupnost

Nex Machina

Články

Arkádovky nemají budoucnost. Tedy alespoň ne v kancelářích Housemarque, kde vznikl Resogun

Finské studio Housemarque nás více jak 20 let zásobilo originálními tituly, z nichž ty nejlepší hledaly inspiraci u osmdesátkových arkádovek Eugena Jarvise. Vývojáři si letos splnili svůj největší dětský sen, když s touto legendou přímo spolupracovali na neonové twin-stick střílečce Nex Machina. Bohužel se ukázalo, že pozitivní hodnocení jejich her ještě neznačí prodejní úspěchy, a dalších barevných arkádovek se od Housemarque určitě nedočkáme.

Nový díl herního pořadu Games TV sjíždí arkádové střílečky v čele s parádní Nex Machina

Říkají vám něco názvy jako Defender nebo Robotron? Obě osmdesátkové klasiky měl na svědomí legendární vývojář Eugene Jarvis, který se na stará kolena vrátil, aby poradil finským vývojářům Housemarque (autoři např. Resogun) při vývoji akční pecky Nex Machina. Právě kolem ní se točí nový díl našeho herního pořadu.

Frenetická akční střílečka Nex Machina od tvůrců Resogun vtrhla na PS4 a Steam

Vývojáři z Housemarque jsou známí především akčností a barevností svých her, viz třeba Resogun, Alienation nebo Super Stardust HD. K poslednímu jmenovanému, respektive k původnímu dílu z roku 2007, je Nex Machina nejčastěji přirovnávaná samotnými tvůrci. Nex Machina má totiž být jakýmsi obrazem toho, co se v Housemarque za uplynulých deset let naučili v žánru arkádových stříleček. Kromě PS4 pak hra vyjde i na PC.

Zběsilá arkáda Nex Machina vám způsobí epilepsii i v kooperaci

Za měsíc vyjde další akční arkáda od studia Housemarque (ovšem ve spolupráci s Eugenem Jarvisem), které má na kontě třeba Resogun nebo Alienation. Jmenuje se Nex Machina a jak byste čekali, barvami a vizuálními efekty to v ní jen hýří. Pokud máte sklony k epilepsii, dejte ruce pryč. Potěšující je ovšem zpráva, že můžete udělat zdravotní průzkum i u svých kamarádů, protože tuhle zběsilou střílečku půjde hrát i v lokální kooperaci.

Tempo arkádové akce Nex Machina vám zamotá hlavu

Vývojáři z Housemarque se v posledních letech zapsali do paměti především střílečkami Resogun či Alienation a za chvíli vydají další hru: rychlou akci Nex Machina. Ta měla původně vyjít jen na PlayStation 4, ale teď už víme, že se hra objeví i na Steamu. A tam by mohla, minimálně v rámci svého žánru, dělat vlny. Nejen ty virtuální, stylové a voxely ničící v rámci svého prostředí, ale třeba i inspirovat jiné vývojáře k tvorbě hry v podobném stylu. Nex Machine je totiž zběsile rychlá akce založená na ovládání přes dvě analogové páčky, která se soustředí na voxelovou destrukci. Přiložené video vám řekne víc než tisíc slov a ta rychlost a dravost z něj přímo sálá.

Podívejte se na souhrn toho, co můžete čekat v roce 2017 na PlayStation 4

Ani rok 2017 by neměl být z hlediska nových titulů slabší, než byl ten předchozí. Co vše se exklusivně (ovšem jen v kontextu konzolí) chystá na PlayStation 4 vám rychle připomene video, do nějž Sony nacpala nejen ty nejočekávanější, obligátní velké hry, jako je Horizon Zero Dawn, ale i hodně menších kousků, na jejichž existenci jste možná už zapomněli. Zároveň u některých titulů jde o potvrzení, že letos se jich (snad) konečně dočkáme.

Bleskovky

  • 17. 7. 2017 - 309. číslo EDGE nejlépe ohodnotilo Nex Machina (9/10), nejhůře dopadl Valkyria Revolution (3/10).

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
4. srpna 2017
Recenze