zavřít

Tempo arkádové akce Nex Machina vám zamotá hlavu

PlayStation 4 Windows

- Video autor: Adam Homola Komentáře: 0

Vývojáři z Housemarque se v posledních letech zapsali do paměti především střílečkami Resogun či Alienation a za chvíli vydají další hru: rychlou akci Nex Machina. Ta měla původně vyjít jen na PlayStation 4, ale teď už víme, že se hra objeví i na Steamu. A tam by mohla, minimálně v rámci svého žánru, dělat vlny. Nejen ty virtuální, stylové a voxely ničící v rámci svého prostředí, ale třeba i inspirovat jiné vývojáře k tvorbě hry v podobném stylu. Nex Machine je totiž zběsile rychlá akce založená na ovládání přes dvě analogové páčky, která se soustředí na voxelovou destrukci. Přiložené video vám řekne víc než tisíc slov a ta rychlost a dravost z něj přímo sálá.

Ve hře najdete přes stovku úrovní rozložených do více jak pěti různých světů, se spoustou tajných cestiček, úrovní, metahrou a snad i znovuhratelností. Nex Machina bude podle tvůrců ideální pro gamepady, ale PC verze bude samozřejmě podporovat i klávesnici s myší a vývojáři přemýšlí, jaký model ovládání by byl pro klávesnici a myš nejvhodnější.

Pro Housemarque je to po Supreme Snowboardingu první hra, která jim vyjde také na PC. Outland na PC sice také vyšel, ale až jako port s několikaletým zpožděním. Nex Machina přesné datum vydání pořád nemá, ale na PC i PlayStation 4 bychom se měli dočkat ještě letos v létě. Hardwarové nároky také nejsou nijak kruté.

Minimální hardwarové nároky:

Operační systém: 64 bit Windows 7/8/10
Procesor: Intel Core i5-4690 nebo AMD FX-4300
Paměť: 4 GB RAM
Grafická karta: 2 GB Video RAM - NVIDIA GeForce GTX 760 nebo AMD Radeon R9 270
DirectX: Verze 11
Pevný disk: 1 GB volného místa

Doporučená sestava:

Operační systém: 64 bit Windows 7/8/10
Procesor: Intel Core i5-4690 nebo AMD FX-4300
Paměť: 8 GB RAM
Grafická karta: 4 GB Video RAM - NVIDIA GeForce GTX 970 nebo AMD Radeon R9 390
DirectX: Verze 11
Pevný disk: 1 GB volného místa

Tagy: akční arkáda

Zdroje: Housemarque

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.