zavřít

Podívejte se na souhrn toho, co můžete čekat v roce 2017 na PlayStation 4

PlayStation 4 PlayStation 3 PS4 Pro

AKTUALIZOVÁNO - Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Ani rok 2017 by neměl být z hlediska nových titulů slabší, než byl ten předchozí. Co vše se exklusivně (ovšem jen v kontextu konzolí) chystá na PlayStation 4 vám rychle připomene video, do nějž Sony nacpala nejen ty nejočekávanější, obligátní velké hry, jako je Horizon Zero Dawn, ale i hodně menších kousků, na jejichž existenci jste možná už zapomněli. Zároveň u některých titulů jde o potvrzení, že letos se jich (snad) konečně dočkáme.

Samozřejmě dojde na na tradiční rodinné stříbro jako Gran Turismo Sport, Uncharted: The Lost Legacy, Yakuza Zero, další Everybody’s Golf, Persona 5 a také Knack 2, který by tedy rád do onoho stříbra patřil. Pro nás je ale důležitější spíše spatření jiných titulů, u nichž nebylo moc jisté, kdy vyjdou. Původně jsme se mohli radovat, že letos vyjde další příběh Quantic Dreams Detroit: Become Human. Jenže podle vyjádření Šuheje Jošidy jde o chybu marketingu a tak vlastně není vůbec jisté, zda hra letos vyjde.

Dalším titulem, pro který tohle platí, je Dreams od Media Molecule, kteří stojí především za vynikající LittleBigPlanet. Všechny prezentace téhle sandboxové puzzle hry působily doposud velmi chaoticky a nekonkrétně. Je přitom jasné, že by se měla hravostí blížit právě jejich největšímu hitu, jen prostě mají tvůrci problém vysvětlit, jak bude fungovat jejich snový svět a práce s ním. Další šanci zcela jistě dostanou na letošní E3.

Nově se připomíná i pozapomenutá, vizuálně šílená střílečka Drawn to Death, za níž stojí David Jaffe, který zabodoval především prvními dva díly God of War. Jestli bude nějaká střílečka v tomto roce unikátní, bude to Drawn to Death, protože masakr ve světě kresleném tužkou a pastelkami jste v tomto podání asi ještě neviděli.

Samozřejmě se připomíná i stále lépe vypadající Nioh, fantaskní návrat k časům Onimushy, ovšem ze středověkého Japonska. Vizuálně pěkně vypadá i střílečka Matterfall, za níž stojí studio Housemarque, které má na svědomí třeba Resogun. Ve videu má navíc Housemarque i druhý titul, arkádovou akci Nex Machina, na níž spolupracuje s vývojářským veteránem Eugenem Jarvisem, který vytvořil arkádovky jako Smash TV nebo Robotron: 2084.

Co je ale na videu ještě zajímavé, je absence některých titulů, i když opět může jít o "chybu marketingu". Nový díl God of War tedy zřejmě ještě letos nevyjde, stejně jako Spider-Man od Insomniac Games. I tak ale bude letošek opět nadupaný, jak z hlediska kvantity titulů, tak i žánrů.

Zdroje: GameSpot

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.