Neverwinter Nights 2

Neverwinter Nights 2

Články

Nekonečný dungeon a rohatý Tiefling - season pass pro Pathfinder: Kingmaker se představuje

Už jste dohráli kampaň obrovského CRPG Pathfinder: Kingmaker? Pokud ano (nevěřím vám!) a teď nevíte, co dál s časem, zachránit by vás mohlo oznámení season passu se třemi chystanými DLC. První z nich by přitom mělo dorazit už na začátku prosince.

Šance na zachování online multiplayeru v Battlefield a Command & Conquer hrách stále žije

„Už sem řek, po žních jdeš off-line,“ zahřímala EA a oznámila padesátce svých titulů, že od konce června letošního roku přijdou o podporu online multiplayeru a některé z nich na to konto definitivně upadnou v zapomnění. Jiné se však na vlnách internetu udrží díky alternativnímu řešení buď od fanoušků nebo služeb od třetích stran. EA tak jako další firma v řadě reaguje na již dříve anoncované uzavření serverů služby GameSpy, kterou pro realizaci multiplayeru ve svých hrách používala celá řada firem včetně Nintenda. Jaké hry od EA konkrétně se na konci června ponoří do digitální tmy?

Nezávislý rozcestník: boží Deus Ex modifikace z ničeho

Taky bych se mohl vztekat, že nový Deus Ex: The Fall není plnohodnotné pokračování Human Revolution. Ale... je mi to upřímně jedno. Pro kultovní originál série totiž vyšla Deus Ex: Nihilum, velice působivá modifikace od chlapíka s přezdívkou FastGamerr, který na internetu dlouhodobě vystupuje jako Nikumubeki. Okamžitě jsem mu napsal, abych se o něm a jeho herním příběhu dozvěděl něco víc.

Nové modifikace: Baldur's Gate předělaný v Neverwinter Nights 2 a pouštní závody v GTA IV

S blížící se E3 se bude postupně stupňovat masáž nových trailerů a odhalení herních blockbusterů příštích let. Alternativci mezi vámi však nemusejí zoufat, protože ignorovány nebudou ani fanouškovské výtvory. Jen za poslední dny tak scénu zaujaly hned dvě nové, fascinující modifikace. První předělává kultovní RPG Baldur's Gate pod engine Neverwinter Nights 2 (!), a to komplet celé včetně datadisku Tales of the Sword Coast, druhá činí originální pouštně-závodní hru z Grand Theft Auto IV.

Chris Avellone o Planescape Torment a vývoji dnešních RPG

Není mnoho umělců, kteří by svou tvorbou reálně změnili pohled na svět mnoha desítkám tisíců lidí. Americký herní designér Chris Avellone (naposledy designér Fallout New Vegas + některých DLC) takovým hrdinou je. Tento čtyřicetiletý sympaťák, který novináře z východní Evropy neodmítne i s vědomím, že jeho myšlenky budou obratem přeloženy do nerozluštitelného jazyka, má patent na fantaskní vyprávění. Když položí prsty na klávesnici, jeho text se zlátne od začátku do konce. Má cit pro příběh a smysl pro zápletku. Když tvoří, chce tvořit maximalisticky. Ve všech ohledech. Může-li vymyslet něco dosud neobjeveného, udělá to, a když najde geniální myšlenku u souseda, neváhá se jí inspirovat. Pro dobro věci. Pro naše dobro. To hráčské.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Datum recenze:
20. listopadu 2006
Recenze