Necromunda: Underhive Wars

Necromunda: Underhive Wars

Články

Warhammerová tahovka Necromunda: Underhive Wars žije!

Legendární deskovka konečně videohrou

Kam se poděla Necromunda: Underhive Wars, tahová akce ze světa Warhammeru?

Tvůrci povedené strategie Mordheim: City of the Damned se před třemi roky rozhodli adaptovat další produkt firmy Games Workshop, kultovní deskovku Necromunda. Počítačovou podobu však nezaložili na původním produktu z roku 1995, ale jeho nové verzi Necromunda: Underhive z roku 2017. K názvu přidali ještě slovo Wars a následně předvedli parádní ukázku na Gamescomu. Ale od té doby mlčí. Už skoro dva roky.

Počítačové hry inspirované deskovkami: Vzácný jev, který budeme vídat častěji

Světy počítačových a stolních her se čím dál tím víc prolínají. Stolní hry mají ve zvyku adaptovat videohry a učí se vedle papíru, kartonu, dřeva a plastu používat i digitální technologie. Zároveň vznikají digitální adaptace deskovek a spousta videoher čerpá inspiraci pro své mechanismy z deskových a karetních her. Tento vztah se bude čím dál tím víc prohlubovat, ale dočkáme se někdy doby, kdy budou vznikat videohry inspirované konkrétními stolními tituly?

Necromunda: Underhive Wars je tahově-realtimový Warhammer 40k – dojmy z E3

Katalog videoher s tematikou deskovek ze světa Warhammer 40k se rozrůstá raketovým tempem. Na stánku Focus Home Interactive na proběhlé E3 byli k vidění hned dva zajímaví zástupci – Space Hulk: Tactics a Necromunda: Underhive Wars. Obě hry následují své stolní předlohy, k oběma jsem přičichl, a v obou případech se fanoušci mají na co těšit. Dnes se budu věnovat jen druhé jmenované, která na rozdíl od Space Hulka není úplně tradiční tahovkou.

Necromunda: Underhive Wars ze světa WH40K předvádí první dva gangy

Už se pomalu ztrácím v záplavě nových titulů zpracovávajících téma stolního Warhammeru 40 000. I Necromunda: Underhive Wars je součástí tohoto obřího vesmíru, i když stojí docela bokem na jediné vysoce toxické planetě Necromunda. Život na ní je už tak dost těžký kvůli znečištění ovzduší, ale to zdejším lidem nestačí. Musí se ještě řezat mezi sebou.

Tvůrci Mordheimu převedou do her stolní klasiku Necromunda

Zachmuření veteráni stolního hraní málokdy nechají svou tvář rozjasnit, protože dnes už nic není takové, jaké to bývalo kdysi. Ale řekněte před nimi magické slovíčko Necromunda a i ti nejzamračenější zjihnou a okamžitě vám začnou vyprávět, jaký měli gang a jak skvělá byla ta hra, v níž je podrazil jejich vlastní Kal Jerico. A ačkoliv vlastně nikdy neskončila, po letech už tenhle kousek spadal jen do zájmu a vzpomínek fajnšmekrů. Ti možná zase zjihnou, protože do herní podoby Necromundu převedou kanadští Rogue Factor, kteří mají na kontě povedenou tahovku Mordheim: City of the Damned ze světa Warhammeru.