Mount and Blade

Mount and Blade

Články

Klíč k meči: Jsou souboje na meče prokletím nebo budoucností videoher?

Platí to prakticky kdekoliv na světě. Když se potkají dva malí kluci a někde v jejich okolí je k mání pár kusů klacku, větve nebo tyče, dříve nebo později padne zásadní výzva: „Pojď, jdem se mečovat!“ Souboje s meči patří k lidstvu od pradávna (první meče vznikaly už v dobách zhruba 3000 let př. n. l.) a obliba vzájemného dávání si přes hubu pomocí naostřených kusů kovu nás neopustila dodnes. A skutečnost, že většina z nás nikdy skutečný meč v ruce nedržela, si vynahrazujeme virtuálními půtkami v našich oblíbených hrách.

GOG startuje šílenství podzimních a zimních výprodejů (a nabízí zdarma Zaklínač 2 a Mount & Blade)

Však já vím, že na Steamu nebo GOG běží neustále nějaké slevy, případně tam rovnou rozdávají hry zdarma. A kdybychom měli psát jenom o tom, nemuseli bychom psát o ničem jiném. Vynechat ovšem takto velkou slevovou akci na GOG by byl opravdu hřích. Ode dneška až do 25. listopadu se totiž na GOG v různých formách slev protočí přes 700 her, mezi nimiž jsou tituly nové, ale též spousta herních klasik. Někdo mě za to možná bude nenávidět, ale doplňovači knihovniček (jako já) by mi mohli odpustit, že na podzimní výprodej upozorním. Snad všichni se ale shodneme, že informovat je třeba alespoň o možnosti získat během dneška a zítřka zdarma první díl RPG Mount & Blade, případně o možnosti získat v průběhu slev opět zdarma druhého Zaklínače a nezávislých film k tomu. Takže tak činím.

Značka Mount & Blade je zpět v rukách vývojářů

Mount & Blade je bez pochyby jednou z her, která se zapsala do indie análů zlatým písmem. Hru vytvořilo studio TaleWorlds a roli vydavatele plnil Paradox. Obě strany teď ale oznámili, že Mount & Blade opouští portfolio Paradoxu a jde zpátky ke svým tvůrcům, kteří tak budou mít svoji sérii kompletně pod kontrolou.

Paradox vydá kolekci všech Mount & Blade her

Máte rádi středověké bitvy? Představu hrdiny (či padoucha), který projíždí světem, má vlastní kumpanii vojáků, o níž se stará a plete se do politiky celého kontinentu? Nebo na politiku kašle a začne výnosný byznys jako obchodník či naopak bandita, který karavany přepadá? Milujete rozsáhlý multiplayer, ve kterém můžete ztékat hradby mohutných hradů? Pokud jste odpověděli na vše "ano" a nehráli jste Mount & Blade, tak už nic nechápu.

Dobývání hradu v Mount and Blade Warband

Nasednete na koně nebo zkusíte popostrčit obrovský obléhací žebřík? + TRAILER

Dvě cesty v Mount and Blade datadisku

Vydáte se na dobrodružství sami nebo s celou armádou? + OBRÁZKY

Bleskovky

  • 2. 10. 2020 - Mount & Blade II: Bannerlord dorazil ve slevě na GOG s jedničkou zdarma

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
15. ledna 2009
Recenze