Moonfall Ultimate

Moonfall Ultimate

Články

Historicky první ocenění Slovenská hra roku putuje k tvůrcům Vikings: Wolves of Midgard

Česká hra roku je už nějaký ten pátek známá, a pokud jste ještě nehráli Attentat 1942, zauvažujte o dohnání restu. Nyní už známe i Slovenskou hru roku. K předání této ceny došlo vůbec poprvé v historii v rámci herního festivalu Fest Anča Game Days v Žilině, kde ji z třinácti kandidátů vybojovala severská akce Vikings: Wolves of Midgard od Games Farm.

Slovenské akční RPG Moonfall ve stylu Golden Axe vyšlo na Steamu

Při pohledu na video ze slovenského 2D RPG Moonfall se nejde vyhnout srovnání s Golden Axe. Tvůrci ze slovenského studia Fishcow jej zasadili do industriálního gotického světa Terra Nihil, čemuž odpovídá i celková vizuální stylizace hry. Jak moc to funguje i z hlediska hratelnosti si můžete vyzkoušet na vlastní kůži, protože Moonfall vychází dnes na Steamu za sympatických 8,5 eura. 

Pro slovenské akční RPG Moonfall můžete hlasovat na Steam Greenlight

Steam Greenlight jako služba sice zpívá svou labutí píseň, ale to neznamená, že by se na něm přestaly objevovat zajímavé projekty. Jedním z nich je i 2D akční RPG Moonfall, připomínající propracovanější verzi Golden Axe. Na hře pracuje slovenské studio Fishcow a to právě oznámilo spuštění Greenlight kampaně a nových webových stránek hry.

První video ze slovenské RPG rubačky Moonfall odhaluje temný industriální svět

Chápu, že v objetí sychravého podzimu jsou vzpomínky na parné letní dny obzvlášť bolestivé. Zkuste se však na chvilku přemoct a vraťte se zpátky do července, kdy vám Petr povídal o chystaném slovenském 2D akčním RPG jménem Moonfall. Vybavujete si tu graficky působivou kombinaci běhání, kouzlení a sekání do většinou dost velkých nepřátel, kterou Petr popsal jako „moderní verzi Golden Age“? Jestli ne, nevadí. Všechno potřebné vám ukáže nově vydaný trailer a kupa obrázků.

Slovenské akční RPG Moonfall připomíná moderní verzi Golden Axe

Tvůrci ze Slovenského studia Fishcow za sebou mají kladně hodnocenou point and click adventuru Gomo – to je třeba říci hned na začátek, aby bylo jasné, že nejde o žádné zelenáče. Se svým dalším projektem se však žánrově posouvají jinam, přestože zůstávají u 2D perspektivy a ručně kreslené grafiky. Moonfall je 2D akční RPG, na pohled připomíná moderní verzi Golden Axe, odehrává se v goticky laděném rádoby středověku, a mělo by nabídnout zábavnou rubanici pro hráče samotáře i skupinky hráčů v kooperaci.