Life is Strange

Life is Strange

Články

Hry a duševní poruchy: Postavy s mentální indispozicí jsou důležité pro celou společnost

„Možná vás to překvapí, ale 25–50 % populace trpí v průběhu života nějakou formou duševní poruchy či spíš mentální indispozice. Je tedy velká šance, že polovina z vás v (zaplněném, pozn. red.) sále se s něčím potýká, potýkala, nebo potýkat bude,“ otvírá svou přednášku o realistickém vyobrazení duševních poruch ve hrách doktorka Jennifer Hazel, zakladatelka organizace CheckPoint, která pomáhá pacientům s různými formami duševních poruch nejenom tradičními metodami, ale i skrze hry typu God of War, Life is Strange, The Last of Us nebo Hellblade. Její přednáška během GDC 2019 se snažila osvětlit důležitou roli her jako média, díky kterému si mohou lidé uvědomit, že nejsou divní, ale trpí duševní poruchou, se kterou lze něco dělat.

S novým komiksovým bundlem se začtete do příběhů her Bloodborne, Dark Souls nebo Wolfenstein

Humble Bundle je proslulý svými absurdně výhodnými herními balíčky, ale čas od času stejnou formou nabízí třeba vývojový software, různé digitální knihy, a cizí mu nejsou ani komiksy. Těch vzniká na motivy her poměrně dost a některé z nich můžete číst doslova za babku.

Google vyhlašuje nejlepší mobilní hry roku

Konec roku v mnoha kruzích značí bilancování. Za pár dní dojde k rozdání prestižních cen The Game Awards, i nás tradičně čeká vyhlašování nejlepších her podle redakce napříč kategoriemi. A jelikož se sami tolik nevěnujeme mobilním hrám, můžete si projít zajímavý výběr Googlu a vyzkoušet jedny z nejlepších her roku.

V třetí epizodě Life is Strange: Before the Storm se uzavírá příběh kamarádek Rachel a Chloe

Na konci srpna jsme dostali možnost nahlédnout do tajemného života rebelky Chloe, nejlepší kamarádky Max z původní pětidílné adventury Life is Strange. Absence Max a jejích nadpřirozených schopností v Life is Strange: Before the Storm umožnila předvést ještě o fous dospělejší příběh, který se nebojí dotýkat palčivých témat. První a druhá epizoda jsou již dávno za námi, ta třetí a zároveň poslední už klepe kosu na vašem prahu.

Life is Strange: Before the Storm vychází už příští týden, a podle traileru to bude pořádná divočina

Before the Storm, neboli „Před bouří“. Tak zní podtitul chystaného třídílného prequelu výtečné adventury Life is Strange. Ale soudě dle nejnovějšího traileru se zdá, že příběh Chloe a Rachel rozhodně nebude tichý a poklidný. Naopak jím zjevně otřásají hromy a blesky. Obě mladé rebelky z města Arcadia Bay se však se svými problémy musí vypořádat bez nadpřirozených schopností známých z původní hry, protože bývalá hlavní hrdinka Max se ještě nestačila vrátit domů.

Bleskovky

  • 21. 1. 12:35 - Po Dying Light 2 nabírá zpoždění i switchová verze remasteru Life is Strange

  • 2. 9. 2021 - Na seriálu podle Life is Strange se stále pracuje. Produkce nabírá posily

  • 28. 1. 2021 - Tencent koupil minoritní podíl ve francouzském studiu Dontnod za 30 milionů eur

  • 14. 7. 2020 - GOG poslal do akce francouzské hry. Od Dishonored přes Vampyr po A Plague Tale

  • 28. 6. 2018 - Vaše rozhodnutí učiněné v Life is Strange budou mít dopad na dění v Life is Strange 2.

  • 10. 6. 2018 - Square Enix and Dontnod ent. připravují hru z univerza Life is Strange, která vyjde zdarma pod názvem The Awesome Adventures of Captain Spirit již 26. června.

REMAKE

Life is Strange Remastered
Life is Strange Remastered
Adventura
PlayStation 4, PC, Xbox One, PS4 Pro, Switch, Xbox One X, PlayStation 5, Stadia, Xbox Series
1. únor 2022
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Hodnocení čtenářů:
90/100
Datum recenze:
5. února 2015
Recenze