James Bond 007: Blood Stone

James Bond 007: Blood Stone

Články

Prokletí Jamese Bonda ve hrách - "nejlepší" videoherní bondovky

James Bond původně ožil v knihách Iana Fleminga a za minulé půl století se mu podařilo dobýt i plátna kin. Nejslavnější tajný agent, který své jméno nijak netají, se však objevil i v pěkné řádce her. Bohužel jsou pro Bonda médiem, kde zatím slavil nejméně úspěchů. Jeden nesmazatelný zářez do interaktivní historie se mu ale přeci jen povedl: v roce 1997 redefinoval žánr stříleček z pohledu první osoby na konzolích v titulu GoldenEye 007 pro Nintendo 64. Na ni a na další zajímavé herní bondovky se teď podíváme u příležitost nedávného uvedení filmu Spectre do kin.

Eric Hirshberg, CEO Activision, o zrušených projektech

Eric Hirshberg, výkonný ředitel společnosti Activision, v rozhovoru pro server Joystiq prozradil pár velmi zajímavých zákulisních informací. Tak například naznačil, proč se ještě minulý rok připravované pokračování relativně úspěšné série True Crime s podtitulem Hong Kong, nikdy neobjevilo na pultech obchodů. V podstatě za to mohli vývojáři z United Front Games: „Hra byla dvakrát odložena, rozpočet byl dvakrát navýšen a nakonec se to nafouklo do takových rozměrů, že by musel přijít obrovský úspěch, aby se hra zaplatila. Výsledný produkt však neměl na špičku v rámci svého žánru.“ Smutné, jelikož v roce 2009, kdy byla městská akce True Crime: Hong Kong oznámena na předávání cen VGA, jsme byli celkem nadšeni.

Activision vsází na Call of Duty, přijde i nový James Bond

S uzavřením prvního kvartálu 2011 se Activision, tedy jeho zástupci, rozpovídali o budoucnosti.

Best of 2010: Události roku (část druhá)

Navazujeme na první díl článku o zajímavých událostech právě končícího roku 2010. Jednotlivé položky nejsou chronologicky seřazené, proto si můžete nejdříve přečíst tuto druhou část a poté plynule přejít k části první. A pro jistotu znovu připomínáme, že se nejedná o definitivní a všepostihující seznam, ale náš subjektivní výčet kandidátů na důležité události, kteří se prezentovali v průběhu tohoto roku – pozitivně i negativně. Proto uvítáme vaše postřehy a tipy na další události, které vám přišly důležité. Podělte se o ně s námi a ostatními čtenáři v diskusi pod článkem.

Pro Bizarre Creations svitla naděje

Včerejší zpráva o plánovaném prodeji Bizarre Creations, kteří stojí za hrami jako Blur či James Bond 007: Blood Stone (recenze přijde zanedlouho) poměrně otřásla některými kruhy herního průmyslu. Activision si rozhodně nezískala tímto krokem mnoho příznivců a dvě stovky vývojářů ze studia jistě neměli lehké spaní.

63. díl RE-PLAY uvádí: Bonda a Force Unleashed II

Hned čtyři recenze pro vás připravili tvůrci v 63. díle pořadu RE-PLAY. Zašermovali si se...
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
63/100
Datum recenze:
23. listopadu 2010
Recenze