I am Bread

I am Bread

Články

Rozšíření Starch Wars přidává do chlebové I am Bread vesmírné bitvy

Jelikož je 4. května a tedy se slaví Star Wars Day, vývojáři z Bossa Studios se rozhodli okořenit svou chlebovou anabázi I am Bread o notně odlišný žánr. V rámci updatu zdarma si budete moci zalétat ve vesmíru se svým plátkem chleba vylepšeného o raketové motory a postavit se létajícím žehlícím prknům a koblihovým stíhačkám, které ne náhodou připomínají TIE Fightery. Byť samozřejmě všichni víme, že Starch Wars (Škrobové války) nemají se Star Wars nic společného.

Krajíc chleba konečně vypráví svůj kompletní životní příběh

Po ujeté sci-fi adventuře Albedo: Eyes from Outer Space opouští Early Access další titul. A opět je řeč o hře mírně netradiční – I am Bread je totiž simulátor života neposedného kusu chleba. I am Bread opouští fázi předběžného přístupu již dnes, pořizovat hru se slevou lze na Steamu ovšem až do 16. dubna. Pokud jsou tedy ujeté simulátory vaším denním chlebem, tak neváhejte.

Cesta chlebu za ideálním propečením v I am Bread pokračuje v early accessu

Stydím se viním se z vlastní pochybovačnosti. Když jsem poprvé slyšel o hře I am Bread, považoval jsem ji za podobnou pitomost, jako Rock Simulator. Až se zpožděním jsem přišel na to, že za simulátorem anabáze jednoho plátku toastového chlebu stojí studio Bossa, které má na kontě nepříliš příčetný, ale pořád bizarním způsobem zábavný titul Surgeon Simulator. Takže všichni fandové masakrování pacienta zbystřete, protože tenhle chleba bude už zítra k mání v nedopečené verzi!

Jsem chleba a kdo je víc? Nová simulace od tvůrců Surgeon Simulator

Ideologickou hloubku další hry od tvůrců Surgeon Simulator nejsem schopný dohlédnout. Boží dar se každopádně v podání Bossa Studios vydává na „sebevražednou“ misi, aby se z kusu čerstvého toustového chleba stal chlebem „utoustovaným“. Stačí najít toustovač či pánvičku s olejem, nebo tak nějak. Bez ohledu na tematické a ideologické pozadí je každopádně I am Bread další hra od tvůrců kongeniální simulace Surgeon Simulator, takže bychom ji určitě neměli brát na lehkou váhu.

Bleskovky

  • 29. 8. 2022 - Americký vydavatel TinyBuild koupil práva na hry od Bossa Studios

  • 20. 9. 2017 - Novým domovem scénáristy Cheta Faliszeka (Half-Life, Portal) je nyní Bossa Studios (I am Bread).

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
10. května 2015
Recenze