Humankind

Humankind

Články

V nové „Civilizaci“ Humankind se města stanou kronikou vývoje vašeho národa

Humankind je strategická hra o vývoji civilizace, která se nápadně podobá králi této oblasti, sérii Civilization. Vašek si ji loni na Gamescomu vyzkoušel a z jejích podobností, ale ani odlišností nebyl zrovna nadšený. Inu, to už je dávno, Humankind je stále ve vývoji a posouvá se. Třeba jednoho dne půjde o výbornou konkurenci Civilizace. Teď na videu přibližuje, jak se rozvíjejí její města.

Všechna oznámení z The Game Awards

I když jsme věděli, že to bude velké, stejně jsme se pořádně zapotili. Během dnešní noci jsme se dozvěděli vítěze prestižních cen The Game Awards, kde bodoval mimo jiné český Beat Saber, ale také novinky o desítkách nových i dříve oznámených her. Aby vám nic z toho neuniklo, připravili jsme pro vás seznam pokrývající celé The Game Awards.

Dojmy z Gamescomu: Humankind je nádherná, ale nepříliš originální variace na Civilizaci

Nechci autorům z francouzského studia Amplitude kecat do řemesla, už jenom kvůli tomu, že já jsem v životě nevyvinul jedinou strategickou hru a oni už jich mají na kontě pěkných pár (série Endless Space, Endless Legend), ale přesto si dovolím jednu poznámku: Když už děláte klon Civilizace s jediným skutečně odlišným nápadem, měli byste si být jistí, že je ten nápad opravdu zajímavý a promyšlený. Nejsem si vůbec jistý, jestli to v případě Humankind platí.

Civilizace našla svého vyzyvatele, seznamte se s 4X strategií Humankind

Monopol Civilizace pomalu, ale jistě končí. Alespoň to tak díky vývojářům z Amplitude Studios vypadá. Ti totiž včera na vůbec první Opening Night Live na Gamescomu oznámili novou tahovou 4X strategii Humankind. Jednoduchý a výstižný název skrývá jednoduchý a výstižný koncept ne nepodobný Civilizaci, i když je potřeba jedním dechem dodat, že Humankind na první dobou nepůsobí jako pouhopouhá kopírka dlouholeté série.

Bleskovky

  • 11. 12. 2020 - Civilizační strategie Humankind oznamuje finální datum vydání

  • 22. 10. 2020 - Civilizační strategie Humankind dostala na týden demo. Má to ale háček