Hero of Many

Hero of Many

Články

Tea Club #7: Matouš Ježek o vyprávění příběhů

Ve studiu 2K prý měli plyšového ježka zavřeného v lahvi. Když se jí Matouš Ježek pokusil otevřít, rychle ho zastavili s tím, že ježek se nikdy nesmí dostat ven. Jak to dopadlo s plyšákem nevíme, ale cestu Matouše ze studia 2K můžeme dobře sledovat. Po odchodu založil v Brně studio Trickster Arts a loni vydal pozitivně přijatou mobilní hru Hero of Many, která vyšla i pro OUYA a Amazon Fire, a v současnosti se připravuje i pro Windows, jak se dozvíte v dalším díle Tea Clubu.

Vývoj her v Česku v roce 2013 - část 4.

Čtvrtým dílem končí naše vývojářská ročenka, která si stanovila za cíl kompletně zmapovat českou vývojářskou scénu v roce 2013. Jak jste se mohli sami přesvědčit, seznam her vyrobených v ČR je opravdu úctyhodný a znatelně do něj přispěly i týmy, kterým se věnujeme v tomto závěrečném díle - Playito, Running Pillow, SCS Software, SBS Games, Silicon Jelly a Trickster Arts.

GDS 2013: Matouš Ježek - Od AAA k indie aneb cesta k vlastní hře

Hra Hero of Many, za kterou stojí český tým Trickster Arts, nás v redakci zaujala natolik, že jsme ji nominovali mezi nejlepší mobilní tituly loňského roku. Pokud chcete vědět, jaká cesta vede k tvorbě podobného titulu, rozhodně se podívejte na přednášku Matouše Ježka, který si Hero of Many doslova vydupal ze země.

Best of 2013: Nejlepší mobilní hra

„Musí nám to říci, co to má v kapšičkách,“ pravil by Glum v neexistující moderní adaptaci Hobit aneb roaming na cestě tam a zase zpátky. Bilbo by pohladil chladný kov svého Androida nebo iPhonu a začal by utíkat, protože by se bál, že ta slizká stvůra chce hrát jeho hry. A že se jich roku 2013 urodilo! Ať už se nám to líbí nebo ne, hry pro mobily a tablety začínají stát na pevných nohách technologie a propracované hratelnosti, což je rozdíl oproti minulým rokům, kdy šlo převážně o hříčky, experimenty a nehratelné bláboly.

Game Developers Session láká vývojáře i herní nadšence na zajímavý program a zahraniční hosty

Jaké klišé, psát, že se rok s rokem sešel a na krku máme již 11. ročník Game Developers Session, čili největší domácí akci pro vývojáře a nadšence do her a jejich tvorby. Je to však klišé příjemné, protože GDS si už léta drží solidní úroveň díky přehršli zajímavých přednášek od vývojářů, kteří mají rozhodně co říct a ukázat. Letošní GDS se bude konat od pátku 8. listopadu do neděle 10. listopadu v Národní technické knihovně v Praze – Dejvicích, a soudě dle doposud potvrzeného programu se mohou vývojáři i herní nadšenci nač těšit.

Česká pecka Hero of Many a další zajímavé hry pro Android

Letní várka her pro Android platformy je zde. V naší přehlídce nejzajímavějších herních novinek jsme se pokusili vyhovět každému, koho prostě baví občas hrát hry na chytrém telefonu či tabletu se systémem Android. Žánrově jsme tolerantní, takže pokud v naší přehlídce nenajdete svůj oblíbený titul, neleňte a klidně napište. Poslední měsíce díky nástupu celé řady nových telefonů a tabletů ukazují, že grafika hodně titulů se opravdu výrazně vylepšila.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
24. září 2014
Recenze