Hellgate: London
Věková dostupnost

Hellgate: London

Články

Hellgate: London: Smrt a zmrtvýchvstání pekelného nástupce Diabla

Když v prvních letech nového tisíciletí bývalí tvůrci Diabla začali připravovat nové vlastní hack’n‘slash RPG z anglického pekla, nepředstavovali si ani zdaleka současné pořádky. Žádný brexit, rozhádaná sněmovna, skandály v královské rodině. Jejich představa smrtícího chaosu byla mnohem přímočařejší: záplava démonů v Londýně. To nemůže selhat! A tak se zrodil Hellgate: London, zamýšlený první dílek mnohem větší skládačky.

Hellgate: London se vrátí i s Tokiem na Steam

V roce 2007 vyšla zajímavá akční hra Hellgate s přízviskem London, kde se logicky odehrávala. Britská metropole se stala hřištěm vás a pekelných démonů, které sem zavála apokalypsa. Hru jste navíc mohli hrát sami nebo v kooperaci, a brzy dostanete možnost zavzpomínat si na ni. Ale vypadá to, že jen na singleplayerovou část.

Po stopách bývalých vývojářů z Blizzardu - kam odešli a co vytvořili

Co mají společného hry Wildstar, State of Decay, Guild Wars, God of War, Firefall, Hellgate: London a Torchlight? Na první pohled nic. Jde o hry odlišných žánrů a od různých vývojářů i vydavatelů, každá vyšla v jiném roce a byla jinak úspěšná či neúspěšná. Přesto je spojuje jedna důležitá věc. Stojí za nimi tvůrci, co prošli Blizzardem. Za 23 let fungování Blizzard opustily desítky vývojářů. Někteří následovali příklad spoluzakladatele Allena Adhama a šli úplně mimo herní průmysl (Adham odešel v roce 2004 do hedgeových fondů), ale jiní u řemesla zůstali. Založili vlastní studia a pokusili se prorazit na vlastní pěst. U příležitosti nedávného oznámení odchodu Roba Parda se tedy vydáme po stopách význačných "uprchlíků" z Blizzardu a jejich projektů.

Hellgate Global se chlubí statistikami

U mainstreamového publika je free-to-play MMO Hellgate Global, pohrobek (a úspěšný pohrobek)...

Tři mrtvé hry ožívají, lákají vás k vyzkoušení

Co mají společného tituly Hellgate, Gods & Heroes: Rome Rising a APB: Reloaded? Ano, jsou to multiplayerové nebo onlineové hry, ale to nehraje roli. Společným pojítkem těchto zcela nesourodých her je klinická smrt, kterou si každý z výše uvedených projektů v jisté fázi své existence prošel. A možná ne klinická, ale opravdová, i s pohřbem. Ale je tu ještě jeden společný znak: všechny tři projekty se někdo jal vykopat z hlíny, zkouší je oživit a čeká, jestli do dopadne lépe než pokusy Dr. Frankensteina.

Hellgate: London se vrátí jako F2P tento rok

Pamatujete si na Hellgate: London? Ambiciozní akční RPG silně koketující s MMO žánrem, které díky pár nepřehlédnutelným chybám propadlo a de facto tak popravilo své tvůrce.

Bleskovky

  • 12. 5. 2016 - Ve vývoji je prequel ke hře Hellgate: London pro PlayStation VR, který vyjde v druhé polovině příštího roku. (+ gameplay video)

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
70/100
Datum recenze:
4. listopadu 2007
Recenze