Hellgate: London se vrátí i s Tokiem na Steam
zdroj: tisková zpráva

Hellgate: London se vrátí i s Tokiem na Steam

26. 10. 2018 14:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

V roce 2007 vyšla zajímavá akční hra Hellgate s přízviskem London, kde se logicky odehrávala. Britská metropole se stala hřištěm vás a pekelných démonů, které sem zavála apokalypsa. Hru jste navíc mohli hrát sami nebo v kooperaci, a brzy dostanete možnost zavzpomínat si na ni. Ale vypadá to, že jen na singleplayerovou část.

Není to poprvé, kdy se Hellgate pokusí vrátit z horoucích pekel. Kdysi zde byla snaha udělat z titulu free-to-play, následně se hra objevila v programu Greenlight a dva roky zpátky se dokonce dočkala mobilní verze. Ale ani jeden z těchto pokusů o oživení značky se nepodařil dle očekávání. A tak to Korejci ze studia T3 Entertainment s vydavatelem HanbiSoft zkusí ještě jednou.

Nově nahozená Steam stránka hry Hellgate: London hlásí datum vydání již 15. listopadu, ale zatím mlčí o ceně. Bude to znovu free-to-play, nebo zájemce čeká jednorázový vstupní poplatek? To se dozvíme až za pár týdnů.

Půjde o poslední verzi hry 2.0, která celkem překvapivě zahrne i rozšíření Hellgate: Tokyo, které se dříve oficiální cestou nedostalo za hranice Japonska. Co ale naopak trochu zamrzí, je absence kooperativního módu. Hra totiž obsahuje jen scénáře optimalizované pro jednoho hráče.

Z obrázků ani textu nevyplývá, že by si tvůrci dali práci s omlazením hry. Tedy pravděpodobně nejde o žádný remaster ani remake, ale o prostou jedenáct let starou hru, kterou si brzy budete moct přidat do knihovny na Steamu.

Možná by bylo lepší nepokoušet se oživit něco tak starého a přijít spíš s něčím novým ve stejném světě. Původní Hellgate: London totiž nebyla vůbec špatná, viz naši recenzi.

Nejnovější články