zavřít

Tvůrci Hellgate London končí

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Navzdory ujištění před měsícem, že je vše v pořádku, zavřeli Flagship Studios své dveře, a nad mršinami krouží Korejci.

Když se programátor vlažně přijatého Hellgate London na svém blogu svěřil s pracovní depresí a s obavami z nejisté budoucnosti, šéf Flagship Studios to svedl na to, že každý prostě má někdy špatné dny. V sebevědomém prohlášení před měsícem ujistil, že s jeho firmou je vše v naprostém pořádku, že zaměstnává stejný počet lidí jako vloni a že věří ve světlé zítřky. Ale asi to nemyslel vážně, neboť tou dobou už musel vědět o akutních problémech.

Vyplavaly na povrch ráno, kdy někdo z Flagship Studios potvrdil Gamasutře propuštění části vývojářů. Na to promptně zareagoval korejský distributor HanbitSoft chystající se přebrat ochrannou známku Hellgate: London pod svá křídla a postarat se o další podporu/updatování hry. [Většina z milionu předplatitelů (info od EA - nečekaně hodně, toto číslo se asi vztahovalo jen ke startu hry?) totiž pocházela právě z tamního regionu, ostatně jinak by ani Flagship žádné existenční potíže neměli a jejich byznys by dnes vzkvétal]. Jenže v tu chvíli Korejci věděli více, než nezasvěcený mluvčí Flagshipu, který se začal ostře bránit, ohánět se právníky a celé to nazval lží.

Pár hodin poté už bylo dobojováno. Všichni, tzn. asi stovka zaměstnanců Flagship Studios i sesterské firmy Ping0 (zajišťující multiplayerovou složku) byla propuštěna a informována o oficiálním zavření studia. Mlžení ze strany trojlístku (ex-Blizzard) ředitelů skončilo, ale ke cti jim budiž přičteno, že při vyschnutí firemní kasy sáhli do vlastních úspor, aby ještě proplatili třicetidenní mzdu všem zaměstnancům a rozešli se v dobrém.

Co bude dál? Práva na značku Hellgate London spadly do klína americké bance, neb jimi Flagship ručil za poskynutý úvěr, který nemá z čeho splatit. Volně šířenou onlinovku Mythos by nyní měl dokončit korejský HanbitSoft, ale zůstává otázkou, jestli vůbec bude chtít řešit provoz její i Hellgate London jinde než v Asii, spíš ne. Závěrem ještě Korejci politovali odmítnutí jimi nabízené investice Flagshipu, aby mohl fungoval dál, ale Bill Roper & spol. asi měli dostatek rozumu na to, aby jim došlo, že by to stejně nepomohlo a že by to konec pouze odsunulo.

zdroj: VE, Gamasutra

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.