Heaven's Vault

Heaven's Vault

Články

Staří přátelé a čerstvé známosti v roce 2019

Minulý rok na mě z křoví nevyskočil žádný stříbrem ozbrojený Zaklínač 3, neočarovala mě božská podstata jako v Divinity: Original Sin 2, neobjevila se prostě žádná dechberoucí hra, která by pro mě celý rok definovala. Ale vážně si nemám nač stěžovat. Místo toho jsem se setkal se starými známými, se kterými je vždycky fajn se pobavit, a pak taky s několika úplnými cizinci. Jak často máte šanci sledovat při práci vesmírnou archeoložku?

Best of 2019: Nejlepší příběh

Jedna z věcí, které na hrách milujeme, je různorodost postupně objevovaných způsobů, kterými lze vyprávět příběh. Na rozdíl od knih či filmů nám hry nechávají podstatně víc svobody a zároveň si nás dokážou podmanit klidně na desítky hodin. Mnohdy nás poutavé vyprávění zvládne připoutat i ke hrám, jejichž ostatní kvality jsou přinejmenším diskutabilní. Byl to případ těch nejlepších příběhů pro loňský rok? Ve shrnutích se snažíme vyhýbat velkým spoilerům, z principu kategorie to ale není možné úplně.

GamesPlay – hrajeme archeologické dobrodružství Heaven’s Vault

Aliya Elasra není válečnice, kouzelnice ani vojevůdkyně. Je to akademička. Pravda, sice tak trochu ve stylu Indiana Jonese, protože raději tráví čas polním výzkumem než prací na katedře, ale stejně jde o docela netradiční hrdinku. Na její archeologický um ve skvělé adventuře Heaven’s Vault se podíváme v dnešním GamesPlayi.

Luštění ztraceného jazyka v Heaven’s Vault začíná už za pár týdnů

Heaven’s Vault od nesmírně talentovaného studia inkle (a můj kandidát na nejzajímavější hru roku) má konečně datum vydání. Mrtvý jazyk, který budete luštit v ruinách ztracené civilizace, si svá tajemství dlouho neudrží – pokud tedy samozřejmě nebudete luštit špatně a nedoberete se úplně jiného konce než všichni ostatní. Cesta sta různých křižovatek započne už za dva týdny.

V nadějné Heaven's Vault od tvůrců 80 Days už brzo vyluštíte mrtvý jazyk

Kdo četl seznam našich nejočekávanějších her letošního roku, ten se možná podivil jedné z těch, kterou jsem zvolil já – Heaven’s Vault od studia inkle, autorů skvělých 80 Days. Pro všechny ušklíbače, kterým se snad nezamlouvá myšlenka luštění dávného jazyka uprostřed mimozemských ruin, tu je nový trailer, který jednoznačně dokazuje, že moje očekávání byla oprávněná. A navíc se díky němu dozvídáme, kdy hra vyjde.