zavřít

V nadějné Heaven's Vault od tvůrců 80 Days už brzo vyluštíte mrtvý jazyk

PlayStation 4 Windows MAC PS4 Pro iOS

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Kdo četl seznam našich nejočekávanějších her letošního roku, ten se možná podivil jedné z těch, kterou jsem zvolil já – Heaven’s Vault od studia inkle, autorů skvělých 80 Days. Pro všechny ušklíbače, kterým se snad nezamlouvá myšlenka luštění dávného jazyka uprostřed mimozemských ruin, tu je nový trailer, který jednoznačně dokazuje, že moje očekávání byla oprávněná. A navíc se díky němu dozvídáme, kdy hra vyjde.

Heaven’s Vault vypadá a zní zkrátka nádherně, i když si asi všichni budeme muset nějakou dobu zvykat na zvláštní, přerušovanou animaci chůze. Celá hra i díky tomu získává tak trochu snový charakter a ukazuje, že to rozhodně nebude obyčejný zážitek.

A kdy že se do hledání ztracených artefaktů pustíme? Už na jaře, což je dřív, než bych se odvážil doufat. Těším se nejen na objevování neznámého světa se zvláštními pravidly, ale i na lingvistické hrátky (nacházím se v „Zahradě mrtvých“, nebo v „Parku hrůzy“?).

No a lákavá jsou samozřejmě i důležitá příběhová rozhodnutí. Ta určí, jak bude vypadat budoucnost, zatímco vy se po hlavě noříte do odhalování minulosti. Jenže minulost, kterou pod nánosy písku odkryjete a poskládáte dohromady z písmenek, slov a vět, vůbec nemusí být pravdivá. Věříte si, že neuděláte chybu? Já ne. A vůbec mi to nevadí.

Tak tedy na jaře! Heaven’s Vault vyjde na PC, PlayStation 4 a iOS.

Tagy: sci-fi adventura 2D

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.