Harry Potter: Wizards Unite

Harry Potter: Wizards Unite

Články

Harry Potter: Wizards Unite – rady pro začátečníky

Harry Potter se v naší redakci těší docela velké oblibě, proto jsme neodolali a vyzkoušeli novinku Harry Potter: Wizards Unite. Jde o hru v augmentované realitě, která se velmi podobá populárnímu Pokémon GO. Aby taky ne, když je částečně od stejného studia. Nicméně nováčci mohou být na začátku poněkud zmatení, protože hra se nepouští do hlubšího vysvětlování. Snad vám pomůže náš Lexikon začínajícího čaroděje.

Pusťte se do záchrany kouzelnického světa v Harry Potter: Wizards Unite

I když bych mnohem radši viděl cokoliv oficiálního ohledně nového RPG ze světa Harryho Pottera, z nějž minulý rok unikly tyto záběry, o víkendu spuštěná AR hra Harry Potter: Wizards Unite od tvůrců Pokémon GO můj hlad po kouzelnickém světě na pár dní ukojí. Popadněte telefon a vyrazte do ulic! Ikonické postavy a magické předměty totiž potřebují vaši pomoc.

Sledujte Fight Club #417 s Petrem Poláčkem

Náš starý šéfredaktor se vrací v celé své kráse, aby vám i nám popovídal něco o sobě a o herním světě. S Petrem Poláčkem jsme probrali chystanou konferenci GDC, aktivity české Bohemky (jak studia, tak fotbalového klubu) a společně jsme se podívali i na další témata, která nás v průběhu týdne zaujala.

Rozlučte se s Pokémony, příští rozšířená realita otvírá dveře do světa Harryho Pottera

Společnost Niantic poprvé přišla s hrou založenou na rozšířené realitě v roce 2013. Myšlenka Ingressu byla přelomová, a co teprve potom, když na ni o tři roky později naroubovali světoznámé Pokémony. Další tři roky uplynuly a tentokrát Niantic plánuje zaútočit na peněženky generace mileniálů. V aplikaci Harry Potter: Wizards Unite uděláte z Pražského hradu ten Bradavický a z Národní třídy třeba Příčnou ulici.

Bleskovky

  • 3. 11. 2021 - Niantic příští rok zařízne Harry Potter: Wizards Unite

  • 19. 6. 2019 - Rozšířená realita Harry Potter: Wizards Unite vychází 21. června, v Česku se do ní ale zatím nepodíváte.

  • 2. 5. 2019 - Harry Potter: Wizards Unite nyní prochází betatestem v Austrálii a na Novém Zélandu.

Hodnocení Metacritic:
64/100