Tvůrci Pokémon GO vysoudili na hackerech 100 milionů korun
zdroj: Niantic

Tvůrci Pokémon GO vysoudili na hackerech 100 milionů korun

19. 1. 2021 15:25 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Studio Niantic proslavené hrami s augmentovanou realitou jako Pokémon GO, Harry Potter: Wizards Unite a Ingress našli společnou řeč s hackerskou skupinou Global++, která nezákonně zneužívala zmíněné hry.

Global++ poskytovala aplikace PokeGo++, Potter++ a Ingress++, které uživatelům umožňovaly obcházet pravidla her, a snáze se tak dostat k obsahu zamčenému za grindem a nutností pohybovat se po skutečném světě.

Nianticu se samozřejmě takové zvýhodňování některých hráčů vůbec nelíbilo, ale našly se ještě mnohem závažnější problémy. Aplikace od Global++ využívaly 99 % kódu Nianticu bez svolení a hackeři na svých aplikacích navíc vydělávali skrze stovky tisíc předplatných, čímž vším se dopustili porušení zákona.

Skupina Global++ nakonec souhlasila s vyplacením odškodného ve výši 5 milionů dolarů, v přepočtu 107,8 milionu korun. Navíc už nikdy nesmí vytvářet hacky pro aplikace od Nianticu, prodávat aplikace obsahující jejich kód a nesmějí se ani přiblížit k serverům Nianticu.

Myslíte si, že se hackeři skutečně poučí, nebo si najdou jinou oběť? U Minecraft Earth jim bohužel pšenka nepokvete, protože tato hra brzy skončí.

Nejnovější články