Halo Wars 2

Halo Wars 2

Články

Halo Wars 2 vás připravuje na blížící se válku s Atrioxem

Přemýšlím, kdy naposled měla nějaká realtime strategie podobně nadupané a pěkné trailery, jako Halo Wars 2. Nejnovější trailer, který nese i označení „launch,“ dva týdny před vydáním hry, je složený jen a výhradně z filmečků a moc hezky se na ně dívá. Až byste skoro zapomněli, že ze samotné hry neukáže nic, což je RTS sice pochopitelné (ovládání malých jednotek už nevypadá tak epicky), ale pořád prohřešek.

Karetní mód Blitz z Halo Wars 2 si můžete vyzkoušet v otevřené betě na Xbox One i PC

Halo Wars 2 vyjde skoro přesně za měsíc a už nějakou dobu je jasné, že nepůjde jen o hezčí verzi jedničky. Odborníci na strategie ze studia Creative Assembly se pod taktovkou 343 Industries snaží strategické Halo inovovat, přičemž velkou měrou by se na tom měl podepsat nejspíš mód Blitz. Ten si můžete vyzkoušet v betaverzi od dneška až do konce ledna.

Halo Wars 2 představila se strašlivým Atrioxem i remaster prvního dílu

Druhý díl realtime strategie Halo Wars pro Xbox One a Windows 10 vyjde 21. února příštího roku a abyste byli řádně natěšení, nový filmeček důkladně představuje hlavního záporáka Atrioxe. Pokud byste mysleli, že je to jen inteligentnější Brute s vlastní armádou, dramatické líčení jedné AI vám vysvětlí, že Atriox je válkou zocelený veterán, který se nakonec vzepřel Covenantu a k překvapení všech dokázal přežít. Takže teď je to kapitánovi Jamesi Cutterovi a lodi Spirit of Fire, aby Atrioxe zastavili.

V Halo Wars 2 bojujete proti mocnému válečníkovi a geniálnímu taktikovi

Už první trailer na Halo Wars 2 ukázal, že středobodem děje této realtime strategie bude souboj dvou stratégů – Jamese Cuttera, kapitána lodi Spirit of Fire a Atrioxe, velitele žoldnéřské skupiny Banished. Ačkoliv je Atriox Brute, rozhodně se nepodobá těm, které jste s většími či menšími obtížemi likvidovali v Halo hrách. Jak ukazuje nové video, v němž vývojáři z 343 Industries vysvětlují zápletku, Atriox bez problémů odrazí útok komanda Spartanů, ale především představuje inteligentního a prohnaného vojevůdce.

Halo Wars 2 přenese posádku lodi Spirit of Fire do aktuální dějové linie

Původní Halo Wars vyšla jen pro X360, ale ukázala, že realtime strategie může s chytrým designem ovládání fungovat i na konzolích. Na odkaz původního týmu chce navázat studio Creative Assembly, které má na starosti vývoj Halo Wars 2 pro Xbox One a také PC. Kromě toho ale také ve spolupráci s 343 Industries chtějí přenést příběh lodi USNC Spirit of Fire do aktuální dějové linie, která prozatím končí pořádným cliffhangerem v Halo 5: Guardians. Nicméně, Spirit of Fire a její posádka proti sobě budou mít nového, prohnaného nepřítele.

Nejhezčí a nejzajímavější trailery a videa z E3 2016

Herní výstava E3 s sebou tradičně přinesla trailery či videa z desítek zbrusu nových nebo již dříve prezentovaných her. Obecně nejdiskutovanější byl asi tajuplný trailer na Kojimův titul Death Stranding, ale v závislosti na preferované sérii, žánru nebo i vývojáři by každý z vás zařadil mezi nejhezčí a nejzajímavější E3 2016 trailery něco jiného. Pokusili jsme se o to i v redakci Games.cz a do finálního výběru se dostaly následující kousky. Nechte se naším výběrem inspirovat a klidně v diskusi přidejte své vlastní tipy na trailery a videa z E3 2016, která stojí za to si pustit.

Bleskovky

  • 15. 2. 13:39 - 343 Industries se neplánují vrátit k Halo Wars 2 ani ke strategiím

  • 4. 12. 2017 - ke studiu 343 Industries se připojil výtvarný ředitel Jeremy Cook, který v minulosti spolupracoval na Halo Wars 2.

  • 23. 8. 2017 - Rozšíření Halo Wars 2: Awakening the Nightmare vyjde na PC a Xbox One 26. září.

  • 12. 6. 2017 - Bezplatný 4K update pro lepší vzhled na Xbox One X se v tuto chvíli připravuje pro 35 her (Gears of War 4, Forza Horizon 3, Halo Wars 2).

  • 9. 5. 2017 - Dark Horse připravují společně s 343 Industries nový komiks na motivy Halo Wars 2, který vyjde pod názvem Halo: Rise Of The Atriox.

  • 6. 3. 2017 - Nový patch pro Halo Wars 2 se zaměří na vylepšení výkonu a opraví pěknou řádku chyb.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
8. března 2017
Recenze