Halcyon 6: Starbase Commander
Věková dostupnost

Halcyon 6: Starbase Commander

Články

Vesmírná strategie Halcyon 6 spojuje náladu Star Treku s hratelností FTL

Zatímco svět slavil padesáté výročí fenoménu Star Trek, vyšla na PC hra, která k němu nemá zas tak daleko. Halcyon 6: Starbase Commander je pozoruhodný mix, který v sobě spojuje prvky budovatelské strategie, vesmírných bitev po vzoru FTL, tahových soubojů posádky s vesmírnými monstry a právě ducha Star Treku. Hra byla pět měsíců v early accessu a už několik dní tvůrci nabízí její plnou - dokončenou verzi.

Vesmírná strategie Halcyon 6 připomíná slepenec FTL, XCOM a Star Treku

Rok po úspěšném Kickstarteru se mix strategie a RPG Halcyon 6: Starbase Commander pouští do vod early accessu. Halcyon 6 vypráví o zoufalém boji lidstva o přežití. Cizí mimozemská rasa se probojovává vesmírem k Zemi a nic, co má homo sapiens k ruce, ji nedokáže zastavit. Jedinou nadějí je vesmírná stanice vyhynulé mimozemské civilizace Halcyon 6, s jejíž pomocí se vydáte do hlubin vesmíru a začnete získávat spojence, shromažďovat flotilu, těžit suroviny a připravovat se na monumentální střet.

Vesmírné velitele čeká v Halcyon 6 ambiciózní mix herních žánrů s nádechem sci-fi

Z komunitní služby Square Enix Collective, která několikakolovým procesem vybírá hry, co se pak objeví na Kickstarteru, často padají zajímavé projekty. Možná je to tím že si Square pod svá křídla nepustí jen tak někoho a všechny zájemce důkladně lustrují nejen oni, ale i hráči. Kvalita výstupu je pak logicky vyšší. Platí to i o sci-fi strategii Halcyon 6: Starbase Commander, která přes Square Enix Collective úspěšně prošla, a nyní pokouší své štěstí na Kickstarteru. A úspěšně, cílovou částku totiž vybrala za necelé dva dny.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
71/100
Datum recenze:
16. října 2016
Recenze