Gran Turismo 6

Gran Turismo 6

Články

Rekapitulace: Podívejte se, jak šel čas se sérií Gran Turismo

První díl závodní série Gran Turismo vyšel v roce 1998 na PlayStation a od té doby se tato značka stala rodinným stříbrem Sony. Minulý týden jste si u nás mohli přečíst recenzi prozatím posledního dílu Gran Turismo Sport, který vyšel na PS4 a obě hry dělí devatenáct (v Japonsku dvacet) let. Jak se celá série vyvíjela? To si můžete prohlédnout ve videu, které sestříhal a namluvil Honza Vondrášek.

GT Academy: Poslední Tonyho jízda

Pátý den závodnického kempu se stal posledním pro druhého českého zástupce, Tondu Bláhu. Osudnou se mu stala jízda zručnosti – blbnutí ve stylu Gymkhany, které vyžaduje dokonalou souhru končetin a ovládání auta. Bohužel se projevilo, že Tonyho soupeři měli mnohem víc závodnických zkušeností a dokázali se rychleji adaptovat.

GT Academy: Ticho před bouří

Tonda nám poslal ze Silverstone depeši, ve které popisuje spíše klidnější průběh čtvrtého dne. Za mírnější režim mohlo do jisté míry nevyzpytatelné britské počasí, které poslalo na slavný okruh nejednu spršku. Opravdová bouřka ale čeká na závodníky zítra. Budou se totiž jezdit duely, což znamená jediné – další vlnu vyřazování.

GT Academy: Kolečko se polámalo

Z Čechů v soutěži o nejlepšího závodního pilota pokračuje už jen jeden. Osudným se české dvojici stal adrenalinový rozstřel proti Švédům, ve kterém museli nejen zajet dvě rychlá kola na zmoklém Silverstone, ale ještě během nich dvakrát vyměnit kolo. A co dalšího se ještě událo v poslední pracovní den týdne?

GT Academy: Z obýváku do kokpitu

Účastníci letošní GT Academy se možná doposud rozehřívali na plejádě vozů od Nissanu, od Juke přes Micru až po sportovní 370Z, ale hned druhý den ostrého soupeření je čekalo na autodromu v britském Bedfordu něco mnohem zásadnějšího – závodní placky a trackday hračky pro velké kluky.

GT Academy: Slibný úvod

Naše reportáže z GT Academy zahajujeme prvními dojmy od soutěžících kluků, Tondy a Michala, plus krátké shrnutí toho, čemu se věnovali první den. Ten druhý, dnešní, už jsme prožili po jejich boku a zítra zkusíme nějakou tu disciplínu přímo s nimi. Už teď vám ale můžeme potvrdit, že tu pojídají hodně drsný závodnický chlebíček.

Bleskovky

  • 4. 1. 2018 - 28. března dojde k vypnutí online služeb pro hru Gran Turismo 6.

  • 24. 10. 2017 - Video: Grafické srovnání her Gran Turismo 6 a Gran Turismo Sport.

  • 16. 12. 2015 - Celosvětově se prodalo již 4,71 milionu kopií hry Gran Turismo 6. Her z celé této série se prodalo přes 76 milionů.

  • 20. 8. 2015 - Obrazem: Značka Bugatti odhalila první obrázek ze svého příspěvku do projektu Vision Gran Turismo.

  • 10. 2. 2015 - Video: Porovnání her Project CARS a Gran Turismo 6.

  • 15. 5. 2014 - Majitelé Gran Turismo 6 získali s novým updatem (v1.07) vůz BMW Vision GT.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
14. prosince 2013
Recenze