Gran Turismo 4

Gran Turismo 4

Články

Rekapitulace: Podívejte se, jak šel čas se sérií Gran Turismo

První díl závodní série Gran Turismo vyšel v roce 1998 na PlayStation a od té doby se tato značka stala rodinným stříbrem Sony. Minulý týden jste si u nás mohli přečíst recenzi prozatím posledního dílu Gran Turismo Sport, který vyšel na PS4 a obě hry dělí devatenáct (v Japonsku dvacet) let. Jak se celá série vyvíjela? To si můžete prohlédnout ve videu, které sestříhal a namluvil Honza Vondrášek.

Herní autoválky – boj závodních her o licence známých značek

Bez nadsázky se dá říct, že žijeme ve věku, který závodním videohrám přeje. Nový díl Need for Speed každý rok, dvě velmi silné semi-simulátorové série (Gran Turismo, Forza Motorsport), občas nějaký ten ambiciózní experiment (Test Drive Unlimited), sandboxy, které se autům věnují nepřímo (Grand Theft Auto, Saints Row) a spousta mainstreamových arkád (Burnout, Motorstorm, Blur, Split/Second). Nezávislé tituly jako Live for Speed nebo iRacing nepočítaje.

Od karikatury k realismu: historie Polyphony Digital

Historie tvůrců série Gran Turismo kupodivu nezačíná u závodní simulace, ale u arkády. Kazunori Yamauchi jakožto vedoucí programátor ve firmě Poly's Entertainment pracoval na arkádové závodní hře ve stylu Mario Kart jménem Motor Toon Grand Prix, která se na japonský trh dostala v roce 1994 na platformě PS1. O rok a půl později vychází Motor Toon Grand Prix 2, který se v lokalizované verzi objevil i v Americe pod názvem Motor Toon Grand Prix. Ano, dvojka se ztratila a tak dochází ke zmatkům, kdo hrál vlastně který díl.

Need for Speed i Gran Turismo 4 v GamePage

V zítřejším konzolovém díle GamePage, který připravil Lukáš Codr, uvidíte hned dvoje závody - skvělé Gran Turismo 4 pro PS2 a neméně povedenou arkádu Need for Speed: Underground 2.

Gran Turismo 4, Victoria, Breed obrázky

V naší galerii ke konzolovému závodnímu simulátoru Gran Turismo 4 se usídlilo deset dalších fotorealistických screenshotů.

Závodní Gran Turismo 4 pro Playstation 2

Čtvrtý díl slavných závodů Gran Turismo míří na konzoli Playstation 2 a díky dnešním informacím si snáze uděláte obrázek, jak bude vypadat.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
13. dubna 2005
Recenze