Gooka

Gooka

Články

Láskyplný dopis starým českým adventurám

Probouzí v nás Polda 7 nostalgii?

České a slovenské hry pod koly času

Příběh herního vývoje v České republice, potažmo v bývalém Československu, je vzhledem k okolnostem až překvapivě bohatý. Během posledních třiceti let vzniklo na našem území několik stovek počítačových her, na kterých se podílely desítky vývojářských týmů a stovky osamocených jednotlivců. Od nadšených propagátorů moderní techniky v době hroutícího se komunismu, přes první nesmělé pokusy o komerční produkci poloviny devadesátých let, až po vysokorozpočtové hry s celosvětovou distribucí, všechny tvůrce českých her pojila dohromady snaha prorazit navzdory ztíženým podmínkám. Ať už bylo cílem jen pobavení několika blízkých přátel, nebo snaha o koupi nového Ferrari, čeští a slovenští vývojáři museli čelit celé řadě problémů.

Historie adventur #4: česká stopa

Pokračujeme v seriálu o historii adventur, který byl původně připraven jako přednáška pro komponovaný videoherní večer Press Start v Bio Oko. První díl pojednával o vzniku adventur a textovkách společnosti Infocom, druhý díl se zabýval prvními grafickými adventurami z produkce společnosti Sierra a díl třetí zdokumentoval legendární point and click adventury od LucasArts.

Jak se líbí česká adventura Gooka 2 ve světě?

Podle GameRankings se zatím průměrné hodnocení české 3D adventury s prvky RPG Gooka 2: The Mystery of Janatris pohybuje kolem slušných 72%, ačkoliv musíme mít na paměti, že tento průměr dosud vzešel pouze ze čtyř recenzí a může se tedy časem ještě výrazně změnit.

Anglická verze Gooka 2 hotova

Jak můžete objevit na oficiálních stránkách, adventura Gooka 2: The Mystery of Jantaris, vývojářského týmu Centauri Production, je již hotova.

Gooka 2, Shade, Creature Conflict E3 média

Společnost Cenega Publishing dnes nejen ohlásila dva nové projekty (viz dnešní zpravodajství), ale navíc ještě vypustila sady nových screenshotů a trailery ke svým dalším třem chystaným hrám, které známe už z dřívějška.