Golden Axe

Golden Axe

Články

"Depixelizace" obrázků v zajímavém projektu Microsoftu

V útrobách Microsoftu vzniká spousta zajímavých vědeckých projektů, které se ne vždy dostanou na pulty obchodů nebo na web coby použitelná aplikace. Někdy přeci jen ale tamní výzkumníci vystrčí růžky a zpřístupní výsledky své práce veřejnosti. Na portálu research.microsoft.com tak můžete mimo jiné narazit na velice zajímavý algoritmus, který "dokresluje" a překresluje pixel art grafiku do grafiky "normální".

Retro GamesPlay: Pavel s Honzou hrají klasickou rubačku Golden Axe

Konečně je pátek! Poslouchat dva týdny v kuse, jak se Pavel s Honzou přetahují, kdo bude při hraní klasické rubačky Golden Axe hrát za trpaslíka, už bylo na hranici únosnosti. Hlavně kvůli obskurním důvodům, proč by jeden či druhý za trpaslíka hrát (ne)měl. „Proč bys měl hrát za trpaslíka, když už trpaslík seš,“ snažil se marně o invektivu Pavel, kterou mu s podobným úspěchem vracel Honza. Oba dva přitom ví, že Golden Axe je i dnes parádní zábava bez ohledu na postavu, za kterou člověk hraje. Názorně vám to předvedou v následujícím retro gamesplay videu.

Arkádová herna v Červeném Újezdu zahájí v pátek 4. sezónu

Arkádovou videohernu Arcadehry.cz v Červenému Újezdu u Prahy, která v pátek 4. dubna zahajuje novou sezónu, z Games.cz dobře znáte. Konal se zde jeden ze čtenářských srazů, byli jsme tam mnohokrát na návštěvě a Martin o zajímavých kusech ze sbírky Honzy Orny psal v seriálu Arcade Olé. Kdo se chtěl na desítky arkádových pecek různého věku podívat a hlavně si je zahrát, už to zřejmě udělal. A ne jednou.

Arcade Olé! #8: Golden Axe

Krásně barevné originální automaty, které během několika desítek let prošly rukama desetitisícům hráčů. Technologické unikáty vyrobené v USA nebo Japonsku, s originálním podpisem výstupního technika a s patinou, kterou nedokáže nic nahradit. Tak vypadá sen každého sběratele, včetně Honzy a Veslyho z Arcadehry.cz.

Bleskovky

  • 16. 5. 2019 - Sega odhalila dalších deset her pro Sega Mega Drive Mini, mezi nimi třeba Golden Axe, Sonic Spinball, Street Fighter 2.

  • 1. 11. 2018 - Sega vydá 7. prosince na Nintendo Switch kolekci více než 50 svých starých her z Mega Drive, mezi nimi mimo jiné trilogie Golden Axe nebo Sonic the Hedgehog.

  • 17. 2. 2016 - SEGA nabízí při příležitosti akce "Make war not Love" na STEAMu zdarma hry Jet Set Radio, Hell Yeah! a Golden Axe. V brzké době se ještě můžete těšit na Streets of Rage II, Binary Domain, Condemned: Criminal Origins, Gunstar Heroes, Renegade Ops

Hodnocení Metacritic:
68/100