Ghost Theory

Ghost Theory

Články

Podívejte se do zákulisí vývoje českých her. Na Steamu vyšel dokument New Game

Aleš Brunclík před rokem a půl vyrukoval na Startovač se svým studentským projektem New Game, který sleduje vývoj her čtyř českých nezávislých studií. Téma je zjevně pro lidi lákavé, protože se projekt podařilo zafinancovat. Premiéra dokumentárního snímku proběhla na konci března letošního roku, ale až nyní se New Game objevil na Steamu za cenu lístku do multikina, tedy 8 eur.

Na blížícím se Gamescomu bude vůbec poprvé v historii český stánek s několika domácími studii

Gamescom patří k největším herním výstavám roku již mnoho let, a dosud na něm chybělo jakékoli výraznější zastoupení české scény. V tomto směru bude letošní ročník opravdu významný, protože vůbec poprvé v historii zde bude stát čistě český stánek. Do jeho útrob se vměstnalo celkem pět tuzemských studií.

Zajděte se podívat na premiéru New Game, dokumentu o vývoji čtyř českých her

O českém herním dokumentu New Game jsme psali už před více než rokem. V době, kdy jeho existence nebyla vůbec jistá. Jeho tvůrce, Aleš Brunclík, se totiž pokoušel vybrat peníze na Startovači a to se mu podařilo, stejně jako se podařilo celý projekt dokončit. Důkazem toho je naplánovaná premiéra na 24. března.

Česká adventura Ghost Theory přechází z Unity 3D na CryEngine

Druhý pokus českého studia Dreadlocks na Kickstarteru vyšel. Jejich duchařská adventura Ghost Theory následně rozjela i sekundární crowdfunding na oficiálních stránkách. Důkazem toho, že vývoj se plně rozbíhá je i fakt, že tvůrci mění engine, na němž hra poběží. Původně se počítalo s Unity3D, ale studio se rozhodlo, že raději vytvoří hru v CryEnginu.

Dreadlocks spouští dodatečný crowdfunding pro Ghost Theory

Druhý pokus už českému studiu Dreadlocks vyšel. Jejich duchařská adventura Ghost Theory na Kickstarteru vybrala 56 tisíc liber. Nicméně tím crowdfundingová kampaň nekončí, protože ji autoři přesunuli na své stránky, kde se odemykají další stretch goaly a noví zájemci o hru mohou přispívat na její vývoj a samozřejmě si ji i tímto způsobem předobjednat. Digitální verzi hry vám zajistí příspěvek ve výši 20 eur.

Česká duchařina Ghost Theory zatím na Kickstarteru vybrala polovinu částky

O Kickstarteru české hororové adventury Ghost Theory jsme už psali. Od té doby se kampaň dostala do své poloviny. Do konce zbývá 16 dnů a vývojáři mají vybráno téměř 50 %. Připomeňme, že k úspěšně dokončené kampani je potřeba vybrat 50 000 liber a v tuto chvíli jsou Dreadlocks na 23 000 librách. K příležitosti dosažení skoro poloviny požadované částky jsme se dočkali také několika menších novinek, včetně interaktivní mapy a nových bonusů.